Złote krople – animacja dla dzieci wkrótce w kinach

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA

Najpierw w 2000 roku, później w 2009. Ale dopiero w 2010 roku udało się na dobre ruszyć produkcji, finansowanej przez ATM Grupa S. A., Virtual Magic oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej i Odra Film. Mówiąc skrótem, w niedługim czasie dzieci i dorośli będą mogli obejrzeć nową polską animację „Złote Krople”.

Pracę nad obrazem zaczynali trzy razy i tylko teraz twórcy projektu – Daniel Zduńczyk i Marcin Męczkowski – są bliscy końca. Jednak tworzenie takiej animacji jest dość trudne i trochę czasu jeszcze potrwa. Wynika to z technologii produkcji, która wykorzystuje aż trzy techniki: najpierw trójwymiarowy animatic, animację rysunkową i na końcu animowaną scenografią 3D.

„Złote Krople” podobna jest pod względem realizacji do klasycznych baśni Disney’a. Opowiada się w niej o rodzeństwu – 6-letnim Adasiu i 15-letniej Anecie, którzy postanawiają znaleźć magiczne złote krople, żeby pomóc swojej chorej matce. W niesamowitej podróży będą musieli oni się spotkać z bardziej przyjemnymi rzeczami, takimi jak magiczne krainy, rycerskie turnieje, czarownice, ale też z niebezpieczeństwem – piratami czy smokami.

Podstawowy warunek, dzięki spełnieniu którego mogą osiągnąć cel, jest następujący: nie mają prawa robić nikomu krzywdy. Baśń jak najbardziej jest przeznaczona do oglądania przez małe dzieci. Obraz bez przemocy, bazujący się na pozytywnych emocjach, łączy między sobą rzeczywistość ze światem magii.

Wśród głosów użyczonych postaciom usłyszymy: Benjamina Lewandowskiego, Aleksandrę Kowalicką, Cezarego Pazurę, Andrzeja Grabowskiego, Macieja Stuhra, Jerzego Kryszaka, Roberta Gonerę, Marzenę Kipiel-Sztukę, Dariusza Gnatowskiego, Tomasza Kota i innych.

W nowej polskiej animacji każdy szczegół ma duże znaczenie, dlatego za wygląd bohaterów oraz muzykę, którą usłyszymy w obrazie, odpowiadają najbardziej kompetentne w tym osoby. O tym, jak będą wyglądać czy poruszać się bohaterowie, zadecyduje znany polski rysownik i animator, absolwent amerykańskiej szkoły studia „Hanna-Barbera” Artur Mąka. Muzyką się zajmie autor wielu pełnometrażowych i serialowych kompozycji filmowych Sławomir Ruczkowski.

Iryna Kukharuk

Źródło: www.stopklatka.pl, media.atmgrupa.pl.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry