Fatalne zachowanie polskich kibiców

EURO 2012, PIŁKA NOŻNA, SPORT

Polska na 100 dni przed EURO 2012 ma kolejny problem. Tym razem nie chodzi jednak o stadion czy inne kwestie organizacyjne, ale o „kibiców”.Prawdziwi kibice swojej drużyny powinni ją wspierać w kulturalny sposób za pomocą dopingu. Fani Legii Warszawa i Wisły Kraków chyba o tym zapomnieli.

stock.xchng


Podczas meczu stołecznej ekipy ze Sportingiem Lizbona w Lidze Europejskiej przez niemal całą pierwszą połowę w stronę portugalskiego bramkarza Patricio leciały śnieżki. W pewnym momencie całe pole karne gości było białe od śniegu.

Kibice z Żylety nie reagowali też na pierwsze apele spikera, który ganił ich za to niesportowe zachowanie. Dopiero kiedy sędzia zagroził, że każda następna śnieżna kula rzucona na boisko oznaczać będzie przerwanie meczu to ultrasi Legii uspokoili się. Najdziwniejsze w ich zachowaniu jest to, że rzucali kulkami także wtedy gdy zawodnicy Wojskowych wykonywali rzut rożny. Takie zachowanie sprawiało, że przeszkadzali swojej własnej drużynie!

Wcale nie lepiej zachowywali się kibice w Krakowie. Podczas meczu Wisły ze Standardem Liege w stronę bramkarza gości również leciały śnieżne pociski. Nie było to jedyne skandaliczne zachowanie fanatyków Białej Gwiazdy. Przed meczem przygotowali kartoniadę z napisem: „Nie trzeba być faszystą, by dbać o Ziemię Ojczystą”, a także przekreśloną postacią Ernesto „Che” Guevary. W ten sposób chcieli dopiec znanym z lewackich upodobań kibicom Standardu.

Niewielkim pocieszeniem jest fakt, że nie tylko polscy kibice się tak popisywali. W meczu FC Porto z Manchesterem City w kierunku Mario Balotellego i Yaya Toure z drużyny obywateli zamiast śnieżnych kul poleciały…rasistowskie wyzwiska. Klubowi z Porto grozi surowa kara, na pewno bardziej dotkliwa niż ta, którą dostaną polskie zespoły. Marne to jednak pocieszenie dla kraju, w którym afery z kibicami są niestety chlebem powszednim.

Michal Buczek

zr. eurosport

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry