„Róża” to kolejny genialny film Wojciecha Smarzowksiego

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA

Pierwsza scena filmu pokazuje widzowi, że jest on naprawdę mocny. Polski żołnierz Tadeusz widzi jak, jego żona zostaje zgwałcona a następnie zamordowana. Dociera na Mazury, odszukuje wdowę po niemieckim żołnierzu, którego był świadkiem śmierci. Róża mieszka sama w dużym gospodarstwie, nie może liczyć na niczyją pomoc. Pozwala Tadeuszowi na jeden nocleg.

Róża nie chce pokazać, że jest bezbronna i bezsilna, udaje twardą kobietę która sama sobie poradzi. Tadeusz zostaje w gospodarstwie Róży aby jej pomoc oraz bronić przed szabrownikami. W czasie trwania akcji między bohaterami nawiązuje się więź która ich łączy. Obydwoje są doświadczeni prze okrucieństwo wojny, stracili osoby które kochali. Z czasem łączy ich miłość która jest wystawiona na wiele niebezpieczeństw.

Smarzowski bardzo dobrze ukazał realia tamtych czasów, bardzo poruszające są sceny gwałtu, gdy widzowi wydaje, się , że już wszystko będzie w porządku to nagle pojawia się nieoczekiwany zwrot akcji który nie pozwala bohaterom na spokojne życie.

Wychodząc z kina ma się nie do końca jasno sprecyzowane emocje co do tego filmu, ale na pewno jest warty obejrzenia.

Ewa Juzwiszyn

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry