Antonio Banderas w rolach Pabla Picassa i Fidela Castro

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, ROZRYWKA, ŚWIAT

Jak donosi magazyn Variety, Antonio Banderas zagra główną rolę w „33 Dias” Carlosa Faudy (znany z „Fados”), filmie obrazującym 33 dni z życia Pabla Picassa, w których powstawał jeden z jego najsłynniejszych obrazów, „Guernica”. Dzieło odwzorowuje reakcje artysty na wydarzenia w krainie Basków 1937 roku, kiedy w czasie wojny domowej nazistowska Luftwaffe zburzyła miasto Guernica.

sxc


– Picasso to postać, która od lat za mną podążała, ale którą regularnie odrzucałem – powiedział Banderas. – Teraz wreszcie się z nią zmierzę. Pochodzę z Malagi, z tej samej dzielnicy, w której urodził się Picasso.

W fabule tej francusko-hiszpańskiej produkcji znajdzie się również miejsce na wątek miłosny, który będzie przedstawiał romans malarza z Dorą Maar, jego uwczesną partnerką. Film jest produkcją francusko-hiszpańską. Zdjęcia rozpoczną się latem br.

Banderas zagrał niedawno w filmie Pedra Almodovara, „Skóra w której żyję”, który otrzymał nagrodę Bafta, a już od 24. lutego będzie można zobaczyć go w „Ściganej” Stevena Soderbergha. Aktor zagra również role główną w filmie o Fidelu Castro, „Castro’s Daughter” Michaela Radforda. Film będzie opowiadał o nieślubnej córce dyktatora Alinie Fernandez, która w sprzeciwie wobec reżimowi ojca opuszcza Kubę podając się z hiszpańską turystkę.

E.Bryła

Źródła: variety.com.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry