Chiński rynek otwarty na amerykańskie filmy!

AKTUALNOŚCI, FILM, MEDIA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Wiceprezydent USA Joe Biden po spotkaniu z wiceprezydentem Chin Xi Jinpingiem powiedział, że obie strony osiągnęły porozumienie, które „ułatwi amerykańskim studiom oraz niezależnym twórcom dotarcie do poszerzającej się chińskiej publiczności”.

Porozumienie zostało szybko docenione przez Motion Picture Association of America (amerykańskie stowarzyszenie mające dbać o interesy amerykańskich studiów filmowych) oraz przez poszczególne studia ponieważ przyczyni się do wzrostu przychodów filmowców z USA, które przez ostatnie lata utrzymywane były na „żałosnym poziomie”. Ustalono również, że Chiny pozwolą na zwiększenie poziomu obecności amerykańskich filmów aż o 50 procent.

Prezes Walt Disney Company Robert Iger mówił o tym, że „Chiny są jednym z najliczniejszych krajów świata, a ta umowa pozwoli nam na zapewnienie chińskiej widowni większego dostępu do naszych filmów”.

Do tej pory bariery wprowadzone przez Chińczyków uniemożliwiały podbicie ich rynku filmowego przez amerykańskie filmy, jednak porozumienie pozwoli na zmianę tego stanu. Od tej chwili kinematografia, która jest dla USA jednym z najważniejszych źródeł dochodów eksportowych, będzie mogła uczestniczyć w najważniejszym dla Amerykanów rynku eksportowym – rynku chińskim.

Źródło: deadline.com
Tamara Barriga

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry