Piłka Nożna: Falstart trenerski Hajty

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Tomasz Hajto powraca na boiska Ekstraklasy. Tym razem nie będzie pełnił roli piłkarza, a trenera. Za nim już inauguracyjny występ, który niestety dla byłego reprezentanta Polski zakończył się falstartem.

Prowadzona przez niego Jagiellonia Białystok przegrała bowiem pierwsze w tym roku spotkanie ligowe z Koroną Kielce 2:0. Był to także powrót na polskie boiska Grzegorza Sandomierskiego, który powrócił do Białegostoku w ramach wypożyczenia z Genku.

Jagiellonia zaprezentowała się słabo, a dodatkowo została zaskoczona przez debiutanta. Bohaterem został bowiem rozgrywający swój pierwszy mecz w T-Mobile Ekstraklasy Łukasz Jamróz. Najpierw w 30 minucie wykorzystał dośrodkowanie Pawła Golańskiego i po raz pierwszy pokonał Sandomierskiego. 10 minut później młodzian strzelił drugą bramkę korzystając z niezbyt udanej interwencji reprezentacyjnego bramkarza.

Jagiellonia nie była w stanie po przerwie przeprowadzić frontalnego ataku na Kielczan, którzy z kolei bardzo pieczołowicie pilnowali duet napastników z Białegostoku czyli Tomasz Frankowskiego i Grzegorza Rasiaka.

Po tym meczu Korona niespodziewanie zrównała się punktami z Lechem Poznań i Wisłą Kraków, które to drużyny pogubiły punkty w minionej kolejce. Z kolei Jagiellonia jest na 11 pozycji i ma 7 punktów przewagi nad strefą spadkową. Na razie jest więc bezpieczna, ale trenera Hajtę czeka naprawdę sporo pracy.