Nagrody za najlepsze kostiumy rozdane.

FILM, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Reżyseria, scenariusz, aktorzy, sztuka operatorska, montaż, dźwięk, muzyka są bardzo ważnymi elementami, które muszą być obecne w filmie. Jednak nie powstanie dobry obraz, jeśli widzowie nie zobaczą na swoich ekranach fascynujących kostiumów.

W tym roku Amerykańska Gildia Kostiumologów wyróżniła trzy filmy, wręczając im swoje nagrody. Pod względem kostiumów najlepszym filmem współczesnym stała się „Dziewczyna z tatuażem”. W kategorii film historyczny/kostiumowy triumfował „W.E.”. Nie zapomniano też o Harrym Potterze, który ma sporo fanów po całym świecie. „Harry Potter i Insygnia Śmierci część II” zwyciężył w kategorii film SF.

Wyróżniono także produkcje telewizyjne. W tej kategorii triumfowały: serial współczesny „Glee”, serial kostiumowy/historyczny/SF&F „Zakazane imperium” oraz film telewizyjny lub mini-serial: „Downton Abbey”.

O nagrody Amerykańskiej Gildii Kostiumologów walczyły obraz „Spadkobiercy”, nominowany aż do pięciu Oscarów, nie mniej popularne „Artysta” oraz „Hugo i jego wynalazek” i „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”, „Thor” i inne

I.Kukharuk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry