Jeszcze w tym roku komputerowe superokulary Google’a

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Jeszcze w tym roku Google zamierza wprowadzić na rynek komputerowe okulary umożliwiające projekcję informacji z internetu – ujawnił w środę „New York Times”.

Okulary będą miały niewielki wyświetlacz przeziernikowy (head-up display), nawigację satelitarną i czujniki ruchu, umożliwiające sterowanie urządzeniem. Całością będzie zawiadywał system operacyjny Android – napisał nowojorski dziennik.

Wbudowana kamera będzie zbierała informacje o okolicy i przekazywała je do serwerów Google’a. Tam dane z kamery mają być wzbogacane o dodatkowe informacje i przesyłane do użytkownika. Może to być np. opis budynku, wykaz znajdujących się w nim instytucji, ale także informacja o znajdujących się w pobliżu przyjaciołach. Cena tego urządzenia ma być porównywalna z ceną smartfona.

Google zakłada podobno, że jego komputerowe okulary nie będą przeznaczone do noszenia na stałe. Użytkownik będzie je zakładał w miarę potrzeby.

O takich okularach Google’a spekuluje się od kilku miesięcy. Podobno są opracowywane w supertajnym laboratorium Google X, w którym realizowane są także inne futurystyczne projekty internetowego giganta.

PAP – Nauka w Polsce

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry