Od „Milionerów” do „Pytania na śniadanie”- Hubert Urbański

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, TELEWIZJA

Przez rok studiował filologię indyjską na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył studia na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Kariera zawodowa Huberta Urbańskiego wcale nie rozpoczęła się w mediach. Zanim do nich trafił pracował w archiwum banku PKO BP, w polskim oddziale IBM, stolarni ojca czy warszawskiej pizzerii.

Był także cywilnym pracownikiem australijskiej ambasady. Jego medialna droga rozpoczęła się w Radiu Zet, gdzie spędził rok- od 1994 do 1995 roku. Mając 29 lat rozpoczął pracę w Radiu Kolor, gdzie pracował przez trzy lata. Rok udzielał się w stacji TOK FM.

Program „Antena” emitowany w TVP1 zapoczątkował jego karierę telewizyjną. Później Urbański prowadził teleturniej „Piramida” w Polsacie. Na długo związał się ze stacją TVN. Poprowadził „Milionerów”, „Jestem Jaki Jestem”, „Dla Ciebie wszystko”, „Wyprawa Robinson”, „Taniec z gwiazdami”. „Milionerzy” to teleturniej, który odniósł jeden z największych sukcesów, podobnie zresztą jak „Taniec z gwiazdami”.

Do pierwszego prezenter trafił poprzez casting. Program okazał się hitem i zapewnił Urbańskiemu popularność. „Taniec z gwiazdami” współprowadził najpierw z Magdą Mołek, potem z Katarzyną Skrzynecką. Z prowadzenia VI edycji zrezygnował sam. Obecnie prowadzi dwa wielkie hity telewizji polskiej: „Bitwę na głosy” i „The Voice of Poland”. Od 3 marca prezenter będzie prowadził także sobotnie wydanie programu „Pytanie na śniadanie” w TVP2- z anteny TVP1 zniknie „Kawa czy herbata”.

Hubert Urbański ma na swoim koncie liczne nagrody. W 2000 roku otrzymał Wiktora w kategorii odkrycie telewizyjne roku, przyznano mu cztery Telekamery- dwa razy w kategorii „teleturnieje i gry”, dwa razy w kategorii „Rozrywka”.

Adrianna Krapa
źródło hubert-urbanski.ovh.org

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry