Igrzyska Śmierci – Hunger Games – walka o przetrwanie w futurystycznym świecie

FILM, ROZRYWKA

Ameryka została zniszczona, zamiast niej powstało zupełnie inne państwo, w którym panują inne reguły oraz inne zasady gry. Czy to jest możliwe, żeby kraj, istniejący w ciągu setek lat, zniknął, a powstający na nowo spokojnie przeprowadzał prawdziwe igrzyska śmierci?

Na to pytanie nie ma dokładnej odpowiedzi, jednak wyżej określony świat istnieje w filmie Gary Rossa „Igrzyska Śmierci” („Hunger Games”). Będzie to adaptacja ksiązki Suzanny Collins – amerykańskiej pisarki i scenarzystki telewizyjnej. W stworzeniu fikcyjnego państwa, nazywającego Panem, wezmą udział aktorzy Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Elizabeth Banks, Stanley Tucci, Woody Harrelson, Donald Sutherland, Isabelle Fuhrman, Alexander Ludwig oraz Wes Bentley.

Akcja rozgrywa się w przyszłości w byłych Stanach Zjednoczonych, na których w wyniku ich zniszczenia powstało nowe państwo. Jest ono podzielone na 12 dystryktów, które kiedyś walczyły o niepodległość. Wszytko co zostało mieszkańcom, to straszna kara za nieposłuszeństwo: co roku każdy dystrykt musi wysłać dziewczynę i chłopaka do udziału w „Igrzyskach Śmierci”, transmitowanych w telewizji.

Film pojawi się w kinach 23 marca.

I.Kukharuk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry