Trwają prace nad filmem o poszukiwaniu Osamy bin Ladena

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Kathryn Bigelow, zdobywczyni Oscara za wyreżyserowanie filmu „The Hurt Locker. W pułapce wojny”, ma nadzieje na kolejną nominację do statuetki po nakręceniu filmu ekranizującego pościg i śmierć Osamy bin Ladena. Początkowo scenariusz przewidywał jedynie nieudane próby schwytania oskarżonego o terroryzm Taliba, ale po jego śmierci w maju zdecydowano się na dodanie tego wątku.

Pojawiły się już pewne kontrowersje wokół jeszcze nie nazwanego filmu w związku ze spekulacjami o rzekomej pomocy, której udzielić mieli współpracownicy Baracka Obamy przy produkcji filmu. Mówi się, że podzielili się oni z Bigelow szczegółami dotyczącymi poszukiwań bin Ladena.

Rzecznik CIA natomiast powiedział, że nie jest tajemnicą, że służby specjalne pomagają scenarzystom, filmowcom, producentom filmów dokumentalnych w niektórych ich obrazach. Już wiadomo, że w filmie wystąpią Fares Fares Joel Edgerton, Jessica Chastain, Edgar Ramirez, Kyle Chandler, Mark Strong, Chris Pratt i Jason Clarke. Premiera jest przwidziana na 19. grudnia br.

Edyta Bryla
Źródła: The Guardian, Film

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry