Zmienna jak…Madonna. Nowy album i trasa koncertowa w 2012 roku.

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, KONCERTY, MEDIA, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Któż z nas nie zna pani Madonny? Na pytanie, jak długo artystka jest z nami, większość odpowie, że od zawsze. Co prawda, Madonna jest trochę młodsza od naszej planety, niemniej jednak od jej rozpoczęcia kariery w tym roku mija 30 lat! W 1982 roku wydała swój pierwszy singiel „Everybody”. Piosenka nie była wielkim hitem, ale kolejne single przyniosły jej sławę a album „Like a virgin” z 1984 roku zrobił z niej międzynarodową gwiazdę.

Od tego momentu kariera potoczyła się bardzo szybko i trwa do dzisiaj. Na swoim koncie ma sprzedanych około 300 mln egzemplarzy nagrań; zdobyła kilka nagród Grammy oraz MTV Video Awards i wiele, wiele innych. Oprócz tego, że jest piosenkarką, to jeszcze zajmuje się aktorstwem (zagrała m.in. w „Rozpaczliwie poszukując Susan”, „Kim jest ta dziewczyna?”, „Ich własna liga”, „Evita”, „Rejs w nieznane”), produkcją, reżyserką, bywała scenarzystką, tancerką a na dodatek nazwaną ją „królową popu”.

Skąd taka popularność? Dlaczego bilety na jej koncerty wyprzedają się często w kilka godzin? Powiedzmy szczerze – głos Madonny nie powala na kolana, jest dość przeciętny. Muzykę jaką tworzy to przede wszystkim pop. I co z tego? Ileż to mamy na świecie gwiazdek pop, które posiadają nie rzadko lepsze walory wokalne od Madonny a kariery nie robią?

Sekret tkwi w samej Madonnie i jej ciągłych zmianach. Podobno posiada jeden z najwyższych poziomów IQ w świecie show biznesu. Co prawda Doda też ma wysokie IQ, ale w przeciwieństwie do „polskiej królowej”, Madonna potrafi się elastycznie dostosować do potrzeb i wymagań rynku. Jej kolejne albumy ewoluowały, muzyka rozwijała i zmieniała, podobnie zresztą jak jej wizerunek (od seksualnej kusicielki do wzorowej matki, czytającej bajki dzieciom).

Madonna potrafi zachęcić do współpracy takich ludzi, którzy mogą wnieść coś nowego przy tworzeniu jej piosenek. Jej albumy pachną „świeżością” i nowym brzmieniem, kolejny album różni się od poprzedniego. Niby wciąż jest to pop ale czasem odbija w stronę r`n`b, czasem w dance a czasem elektro pop, rap.

Jednak jak na jak na prawdziwą królową przystało to ona nierzadko narzuca muzyce kierunek, w którym powinna iść – to dzięki Madonnie od paru lat mamy powrót do brzmienia lat 80-tych. Poza sferą muzyczną Madonna jest zwana również ikoną popkultury – nie tylko w muzyce narzuca styl, ale i również w dziedzinie mody. Parę lat temu zapoczątkowała modę kowbojską, później na lata 80-te.

W marcu 2012 roku premierę będzie miał kolejny album gwiazdy „MDNA”. Ciekawe w którą stronę popu zwróci się tym razem? Po pierwszym singlu „Give me all your luvin” spodziewać się można bardziej dance’owego charakteru albumu, zwłaszcza, że przy produkcji posiłkowała się Wiliamem Orbitem oraz Martinem Solveigem.

W związku z promocją nowego, dwunastego studyjnego albumu, artystka ruszy w trasę koncertową, podczas której odwiedzi m.in. Warszawę. Czy „MDNA” okaże się klapą czy sukcesem? Choć w przypadku Madonny klapa oznacza sprzedaż „tylko” 5 mln egzemplarzy albumu…

Michał Szymczak

Powiązane wpisy

  • tekila2007

    To co ta starowinka robi teraz to wielkie gówno, nie obrażając gówna! RIP Madonna!


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry