NBA: 301 punktów w Meczu Gwiazd, Zachód górą

AKTUALNOŚCI

W Meczu Gwiazd NBA drużyna Zachodu pokonała Wschód 152:149. Niedzielne spotkanie miało dwóch bohaterów – MVP Kevina Duranta i rekordzistę Kobe Bryanta.

Podczas All Stars Weekend, który tym razem odbył się w Orlando po raz 15. górą byli zawodnicy z Konferencji Zachodniej. W obfitującym w efektowne akcje meczu zdołali rzucić aż 152 punkty. Najwięcej – 36 – zdobył Kevin Durant z Oklahoma City Thunder i to on otrzymał tytuł najbardziej wartościowego gracza.

Największą gwiazdą był jednak Kobe Bryant. Zawodnik Los Angeles Lakers wystąpił w pierwszej piątce Meczu Gwiazd poraz 14. z rzędu. Tym samym wyrównał rekordowe osiągnięcie Jerry’ego Westa, Karla Malone’a i Shaquille’a O’Neala. Bryant zdobył też 27 punktów, co pozwoliło mu wyprzedzić Micheala Jordana w klasyfikacji najskuteczniejszych. W trakcie wszystkich występów w All Stars rzucił już 271 oczek.

W drużynie Wschodu wyróżnił się przede wszystkim LeBron James, który podobnie jak Durant zdobył 36 punktów, z czego aż połowę po rzutach za 3.

W konkursie wsadów, dzięki zapakowaniu do kosza dwóch piłek nad siedzącym na krześle kolegą, wygrał Jeremy Evans z Utah Jazz. Jak sam przyznał, trening tej sztuczki zajął mu zaledwie 45 minut. Evans dostał 29% spośród 3 mln oddanych głosów. Po raz pierwszy zwycięzcę wybierali tylko widzowie.