Długopis cyfrowy Echo Smartpen z Wikipedią!

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Firma Livescribe produkuje cyfrowe długopisy. Wielu z Was nie ma pojęcia jakie korzyści daje taki przyrząd. Weźmy pod uwagę długopisy Smartpen z nową aplikacją. Mają one wbudowany program zawierający sto tysięcy haseł z Wikipedii!

Długopisy tej firmy są tak inteligentne, że notatki i wszelkiego rodzaju grafiki które nimi tworzymy, urządzenie odczytuje i przenosi na wybrany komputer. Przyrządy te mają również wbudowane mikrofony, za pomocą których staje się możliwe nagrywanie plików audio, trwających łącznie 800 godzin!

Gdzie są one zapisywane? Otóż długopisy mają wewnętrzną pamięć (do wyboru 2,4 oraz 8GB). Mało tego, dzięki głośniczkowi bądź słuchawkom podłączonym do jacka audio możliwe jest odsłuchiwanie dźwięków. W pamięci długopisu zapisywać można także różnego rodzaju programy, które następnie wyświetlane są na małym ekranie OLED.

Do tych wszystkich opcji, firma Livescribe dodała aplikację Wikipedii dającą możliwość wyszukiwania haseł w chwili, gdy spisujemy je na papierze. Jak to działa? W wybrany wyraz trzeba uderzyć czubkiem długopisu, by przenieść się do definicji na Wikipedii.

Jak wiadomo sposobów ściągania przez uczniów i studentów jest mnóstwo. Nie jest to działanie pochwalane, ale jeśli chodzi o Smartpen’a to jest on wymarzonym gadżetem dla młodzieży. Livescribe dobrze rozumie potrzeby uczących się i nie nakłania do ściągania, lecz potwierdza tezę, że ze ściąg niekoniecznie trzeba korzystać, ale zawsze warto je mieć by uspokoić nastrój podczas egzaminów. Co prawda nauczyciele na pewno nie pochwalają takiego wynalazku, lecz uczniowie są szczęśliwi z możliwości jakie daje firma Livescribe.

Korzystanie z długopisów nie jest jednak tak bardzo kolorowe. Minusem jest fakt, że Smartpen zawiera tylko 100 tysięcy popularnych wyrazów i to w języku angielskim, a za pobranie aplikacji trzeba płacić około dwóch dolarów. To jednak nie stoi na przeszkodzie do zakupu gadżetu, a firma nie narzeka na brak zbytu długopisów.

Izabela Posłajko
źródło/fot: livescribe

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry