Już niedługo premiera high-endowego 7-calowego tabletu Google?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, MOBILE, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Na rynku jest mnóstwo Tabletów z systemem Android, lecz w kwietniu pojawi się jeszcze jedno urządzenie z serii Nexus. Ciekawe tylko jest to, czy na tak zapełnionym rynku małych tabletów znajdzie się dla niego miejsce? Gigant z Mountain View chce rywalizować w pierwszej kolejności z „Kindle Fire”…

Eric Schmidt, szef Google już dawno temu zdradził informację o tym, że wkrótce wypuści na rynek nowy tablet. Wkrótce czyli dokładnie kiedy? Plotki o urządzeniu sygnowanego marką potentata sieciowego od dwóch lat krążą w Internecie.

Pierwsza zapowiedź Nexusa padła z ust Schmidta. Z tej samej linii smartfon Galaxy Nexus, był pierwszym telefonem z systemem Android „Ice Cream Sandwich” a obecnie uważa się go za najlepszy smartfon na rynku. O Tablecie z tej serii wiemy więcej, dzięki analitykom z Display Search.

Tablet rozmiarami będzie przypominał „Kindle Fire”, czyli zapewne wykorzystany zostanie w nim 7-calowy ekran oraz system Android 4.0. Rozdzielczość będzie znacząco większa niż w czytniku Amazonu i będzie wynosić 1280×800. Analityk Richard Shim prognozuje również, że na premierę tego urządzenia poczekamy do kwietnia bieżącego roku, a na rynek trafi około dwóch milionów egzemplarzy!

Google wchodzi zbyt późno na rynek tabletów. Więc jeśli chce osiągnąć sukces, oprócz wysokiej jakości wyświetlacza i atrakcyjnej ceny, Schmidt musi postawić na zaoferowanie interesujących funkcji.

Wszystkich zastanawia fakt, z fabryk jakiego producenta będzie pochodził tablet Google’a. Część zastanawia się czy sytuacja nie jest jasna po przejęciu Motoroli. Niestety teraz trzeba czekać na kolejny przeciek informacji i obserwować rozwój wydarzeń.

Izabela Posłajko

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry