Nowości programowe TELE5 w marcu

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, TELEWIZJA

Telewizja Tele5 przywita wiosnę czterema serialami fabularnymi oraz trzema popularnonaukowymi. Pod koniec marca na antenie zagości serialowy hit- „Słowo na R” (The Big C)”.

„W marcu wyraźnie sprofilujemy pasmo dzienne w godzinach 14:00-20:00. Będą tam seriale factual i fabularne skierowane głównie do mężczyzn i młodzieży. Od 5 marca będziemy nadawać w tym paśmie trzy seriale factual: „TROPIĄC POTWORY” (MONSTERQUEST), „MEGA KATASTROFY” (MEGA DISASTERS), „JURAJSCY WOJOWNICY” (JURASSIC FIGHT CLUB). Oczywiście nie zapomnimy o atrakcyjnych filmach i serialach fabularnych. Zapraszamy naszych widzów w marcu na kilkanaście premier filmowych, wśród nich m.in.: SIEDEM LAT W TYBECIE z Bradem Pittem, TELEMANIAK z Jimem Carreyem, TEKSAŃSKA MASAKRA PIŁĄ MECHANICZNĄ: NASTĘPNE POKOLENIE, POLE RAŻENIA z Brucem Willisem, ICH WŁASNA LIGA z Tomem Hanksem i Madonną, HOOK z Dustinem Hoffmanem, Robinem Williamsem i Julią Roberts”- mówi Piotr Borys, dyrektor programowy Tele5.

„Pasmo popołudniowe zdominowane przez ciekawe seriale skierowane do młodzieży, niosące walor edukacyjno-rozrywkowy to długofalowa zmiana w programowaniu stacji. Wulkany, katastrofy, dinozaury i polowania na Yeti zawsze fascynują i intrygują. Na naszej antenie zagoszczą pozycje od uznanych producentów tego typu rozrywki. Mamy nadzieję na przyciągnięcie widza z młodszych grup docelowych, w związku z tym planujemy wiele działań cross-promocyjnych. Liczymy na pozytywny odbiór tych zmian przez naszych widzów”- dodaje Robert Kosobucki, dyrektor marketingu.

Pierwszy premierowy serial „Jurajscy wojownicy” stanowić będzie prezentację najnowszych odkryć archeologicznych dotyczących sposobów walki oraz przetrwania w świecie dinozaurów. Z odnalezionych śladów prehistorycznych polowań odczytane zostaną zachowania drapieżców i ich ofiar, zasady ataku i obrony. Emisja premierowych odcinków od 05 marca, od poniedziałku do piątku o godzinie 16:55. Twórcy „Mega katastrof” zaprezentują natomiast komputerowe wizualizacje wydarzeń, które mogą doprowadzić do końca ziemskiej cywilizacji, takich jak erupcje wulkanów, wielkie tsunami czy zderzenie naszej planety z asteroidą (emisja od 5 marca, poniedziałek-piątek o godzinie 17:55). Nową propozycją będzie także serial „Tropiąc potwory” (emisja od 5 marca, od poniedziałku do piątku o godzinie 18:55). Dzięki wykorzystaniu najnowszych odkryć naukowych, twórcy serialu wrócą do najbardziej znanych historii o tajemniczych istotach, które fascynują ludzi od setek lat, starając się odkryć prawdę na ich temat.
Na antenę w marcu powróci nowozelandzki serial komediowy „Do diabła z kryminałem”. W czwartym sezonie rodzina Westów ponownie znajdzie sie w wielu absurdalnych sytuacjach. Nowa seria zawierać będzie wszystkie elementy, które przyczyniły się do sukcesu poprzednich edycji, czyli zapierające dech w piersiach akcje oraz satyra na współczesny świat. Pierwszy odcinek pojawi sie na wizji w piątek 2 marca o godzinie 22.10, kolejne emitowane będą od poniedziałku do piątku około godziny 22.00.
W zgoła innym charakterze utrzymana będzie serialowa ekranizacja znanego francuskiego komiksu „XIII”, kolejna nowość w Tele5. Serial zostanie po raz pierwszy wyemitowany w Polsce w telewizji bezpłatnej (w soboty i niedziele o godzinie 22:10). Serial oparty jest na serii komiksów autorstwa Jeana Van Hamme’a, które osiągnęły na całym świecie dużą popularność i w ciągu 15 lat od wydania pierwszego tytułu sprzedały się w nakładzie 13 milionów egzemplarzy. Bohater serialu nie posiada własnej tożsamości. Określa go jedynie rzymska cyfra XIII. Umiejętności, które posiada wskazują, że jest świetnie wyszkolonym tajnym agentem. Poznajemy go, gdy ucieka z więzienia w jednym z krajów Europy Wschodniej. Jego twarz jest chirurgicznie zmieniona, a pamięć pozbawiona wszelkich wspomnień na temat tego kim jest, przez kogo został wyszkolony i dlaczego. XIII zostaje zatrudniony przez sekretną organizację terrorystyczną, której celem jest obalenie rządu Stanów Zjednoczonych. Z początku nie zdaje sobie sprawy, jak trudna i niebezpieczna jest jego misja. Za wszelką cenę stara się poznać swoją prawdziwą tożsamość.
Wiosenną nowością będzie także serial „Akcja ratunkowa”, opowiadający o ekipie nieustraszonych amerykańskich ratowników. Widzowie będą mogli emocjonować się ich przygodami od 6 marca (poniedziałek-piątek) o godzinie 22.55.

„Największym wydarzeniem będzie serial komediowy SŁOWO NA R (THE BIG C). Po raz pierwszy w Polsce największy od 8 lat hit amerykańskiej płatnej telewizji Showtime (przebił m.in. Californication, Dexter, Siostrę Jackie czy Trawkę)- mówi Piotr Borys.
Serial opowiada o życiu kobiety (w tej roli Laura Linney- zdobywczyni Złotego Globa), u której wykryto raka w zaawansowanym stadium i która postanawia gruntownie zmienić swoje życie. Zabawny a zarazem wzruszający serial na poważny temat. Emisja serialu od 30 marca, poniedziałek-piątek około godziny 22:00
„Serial „Słowo na R” to wisienka na torcie naszej wiosennej ramówki. Pozytywne, radosne podejście do wyjątkowo trudnego tematu. Serial, wobec którego nie można przejść obojętnie. Będzie miał swoją premierę w Polsce na naszej antenie. Jest to wyjątkowa okazja dla naszej stacji- dotarcie do szerokiego widza z pozycją z najwyższej półki”- dodaje Robert Kosobucki.

„Wraz z atrakcyjną wiosenną ofertą programową, przygotowujemy działania aktywnie promujące nasz kanał telewizyjny w zakresie komunikacji prasowej i promocyjnej”- mówi Kosobucki.

„Dodatkowo chciałbym z przyjemnością poinformować, że od drugiej połowy lutego wprowadziliśmy zmianę w emisji z formatu 4:3 do panoramicznego 16:9, osiągnęliśmy satysfakcjonującą jakość emisji. Wkrótce planujemy także wdrożyć równoległą emisję kanału w jakości HD. Emisja HD będzie dostępna u operatorów kablowych, których oferta jest technologicznie przystosowana i jakościowo poszerzona o kanały w jakości HD”- dodaje Robert Kosobucki.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry