Wypróbuj nowy Windows 8 Consumer Preview już dziś – za darmo!

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, KOMPUTERY, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Od paru miesięcy w Internecie wrze. To wszystko za sprawą nowego rewolucyjnego Windowsa 8, którego od wczoraj można bezpłatnie ściągnąć i testować m.in. na komputerach, laptopach czy tabletach.

Największą kontrowersją jest wprowadzenie interfejsu Metro UI, dzięki któremu Windows 8 ma być przystosowany do współpracy z ekranami dotykowymi. Metro UI zastępuje znane nam dotychczas klasyczne menu Start – programy są ukazane w postaci ,,kafelków’’, których zawartość może być dynamicznie zmieniana. Kafelki można dowolnie przemieszczać, zmieniać rozmiar, usuwać z listy wyświetlania, możliwe jest również ich odpinanie i przypinanie do paska Start oraz odinstalowanie z systemu.

Jeśli chodzi o panel sterowania ma on dwie postacie: klasyczną – znaną z Windowsa 7 oraz Metro UI, w którym ekran jest podzielony na dwie części: ustawienia wybranego menu i spis pozycja. Kolejną nowością jest sklep z aplikacjami Windows Store. Obecnie znajdziemy w nim około 100 gier i aplikacji, które na razie są darmowe. Dużym plusem jest również fakt, że w przypadku awarii będziemy mogli bez problemu odzyskać utracone programy. Atrakcje stanowi także nowa odsłona przeglądarki internetowej Internet Explorer 10, która zapewni lepsze wsparcie CSS3 i HTML5.

Windows 8 Cunsumer Preview niesie ze sobą dużo korzyści – gwarantuje rozruch systemu w kilka sekund, nie potrzebuje więcej pamięci operacyjnej niż Windows 7, nie zamyka, lecz usypia najczęściej używane programy oraz umożliwia korzystanie z portali społecznościowych bez zewnętrznego oprogramowania.

Mankamentem jest jednak niedostępność interfejsu z językiem polskim. Jeżeli zdecydujesz się przetestować nowy Windows 8, musisz pamiętać, że jest on nieukończonym produktem, dlatego nie wszystko może działać tak, jak powinno, problemem może być np. stabilność. Mimo wszystko instalacja jest bezpieczna i ma wymagania zbliżone do Windows 7( 1 GB pamięci RAM lub 2 GB da wersji 64-bitowej, procesor 1 GHz lub szybszy, karta grafiki zgodna z WDDM 1.0, ekran o rozdzielczości co najmniej 1024×768 pikseli, 16 GB wolnego miejsca dla 32 bit, 20 GB wolnego miejsca dla 64 bit).

Instalator do pobrania z tej strony

Aleksandra Kurzyńska

Powiązane wpisy

  • B.

    Pozdrawiam autorkę tekstu ! Genialny ! 😉


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry