Inwigilacja czy tylko nowa polityka prywatności Google?

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Choć dopiero wczoraj wszedł w życie nowy regulamin Google, nowa polityka prywatności jednego z najbardziej znanych koncernów internetowych budzi wiele kontrowersji. Wprowadzone zmiany powodują, że firma ma prawo do zbierania i łączenia z usług Google poszczególnych informacji o użytkowniku, które będą tworzyć jego profil.

Korzystając z serwisów YouTube, Google Maps czy z nowego systemu Android ryzykujemy, że nasze dane osobiste, jak wiek, płeć lub adres zamieszkania będą wykorzystywane przez Google.

Nowy regulamin krytykuje Francja. Według zakończonych badań polityka prywatności nie jest zgodna z europejskim prawem, brak również przejrzystości dokumentów. Francja zarzuca także Google brak konsultacji z władzami Unii Europejskiej w sprawie nowej polityki.

Jeżeli chcemy chronić się przed inwigilacją, należy zalogować się na konto Google, odwiedzić stronę google.history i usunąć całą historię online. Niestety, nie jest to trwałe rozwiązane, gdyż wyłączenie historii spowoduje, że nasze dane staną się anonimowe dopiero po 18 miesiącach. By pozbyć się problemu należy po prostu usunąć konta w tym serwisie.

Aleksandra Kurzyńska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry