Jak wybrać buty do biegania?

AKTUALNOŚCI, SPORT

Wielu z nas poczuło już zapach wiosny i czyni przygotowania do poprawienia swojej kondycji fizycznej. Popularnym sposobem na zrzucenie paru kilogramów jest bieganie – sport, który skutecznie spala tkankę tłuszczową, nie uszczuplając zbytnio naszego portfela. Zanim jednak zacznie się biegać, warto dowiedzieć, jak i jakie buty kupować, by bieganie stało się przyjemnością, a nie koszmarem.

sxc

Kupując buty, musimy zadać sobie pytanie: po jakiej powierzchni będę biegać? Jeżeli na asfalcie, powinniśmy rozglądać się za butami przeznaczonymi do biegania na twardych nawierzchniach, gdyż one zapewnią naszym stopą odpowiednią amortyzację i uchronią przed kontuzjami. W przypadku powierzchni miękkich(leśne, parkowe lub polne dróżki)powinniśmy kupić tzw. buty trailowych (terenowe). Posiadają one agresywny bieżnik, który powoduje słabszą amortyzację niż obuwie przeznaczone do biegania po asfalcie.

Warto też pamiętać o tym, że stopy puchną, dlatego najlepiej jest kupować buty po południu, gdy stopy są zmęczone i nabrzmiałe, tak jak podczas biegania. Należy również wybierać takie buty, które są o pół lub o cały rozmiar większe, by duży palec u stopy miał swobodę ruchu, a jednocześnie by drugi koniec buta dobrze trzymał stopę.
Mając dobry sprzęt, pozostaje nam później tylko cieszyć się radością wynikającą z biegania.

Aleksandra Kurzyńska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry