Wrocław: „Demakijaż”, czyli kino kobiet w Karuzeli

FILM, ROZRYWKA

„Demakijaż”, czyli zestaw 3 filmów krótkometrażowych będzie można obejrzeć w Karuzeli przy Rynku we Wrocławiu w niedzielę 4. marca o 20.00. Wspólnym mianownikiem tych 3 produkcji jest między innymi reżyseria w wykonaniu kobiet -czyli zmarginalizowanej płci w polskim kinie.

stock.xchng


Maria Sadowska w „Non-stop kolor” przedstawia Muzę, główną bohaterkę, która budzi się nad ranem pod pomnikiem Chopina w Łazienkach i niestety nie pamięta jak się ta znalazła, gdzie jest jej samochód ani też gdzie są klucze do mieszkania. Film przedstawia jedną z odsłon warszawskiego clubbingu.

W „Drodze Wewnętrznej” Doroty Lampowskiej głównym bohaterem jest mężczyzna (w jego roli Adam Woronowicz), który nie może zdobyć się na to, by opuścić blok, w którym mieszka. Natomiast w „Pokoju szybkich randek” Anny Maliszewskiej Natalia (Magdalena Czerwińska) stara się utrzymać więź ze swoim mężem Arturem (Łukasz Simlat), po tym jak ten trafił do więzienia.

Wszystkie 3 filmy powstawały niezależnie i ramach programu „30 minut” koordynowanego przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich – Studio Młodzi i Film im. Andrzeja Munka. Premiera filmu miała miejsce w 2009 roku. Klub Karuzela wykorzysta go w ramach cyklicznego wydarzenia KinoNiedziel. Wstęp wolny.

Edyta Bryła

Źródło: Dlastudenta/Film

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry