„Histeria” w polskich kinach

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA

XIX był wiekiem wynalazków. Niektóre z nich leczyły nawet objawy chorób u neurotycznych kobiet, a to za sprawą elektryczno-mechanicznej miotełki, którą u swoich pacjentek zastosował po raz pierwszy Mortimer Granville.

Lekarz był w istocie bardzo postępowy jak na rok 1880, czyli szczyt wiktoriańskiej pruderii. Chociaż traci przez to pracę w szpitalu, szybko podejmuje się praktyki w gabinecie doktora Roberta Dalrymple, specjalisty medycyny kobiecej. Tam odkrywa, jak „masaż ręczny” pomaga pacjentkom cierpiącym na „melancholię, oziębłość, nimfomanię i melancholię”.

Zaręcza się również z córką szefa, Charlotte. Co najważniejsze, wkrótce Granville zrewolucjonizuje „medycynę kobiecą” wprowadzając technologie, które leczą choroby jego pacjentek.

Film był kręcony w Londynie i Luksemburgu. W rolach głównych grają Maggie Gyllenhaal (nominowana do Oskara za rolę w filmie „Szalone Serce”) oraz Hugh Dancy („Adam”, „Wyznania zakupoholiczki”). W drugoplanowych rolach występują Jonathan Pryce („Piraci z Karaibów”), Rupert Everett („Mój chłopak się żeni”, „Zakochany Szekspir”) i Felicity Jones („Like Crazy”, „Chalet Girl”).
„Histeria. Romantyczna historia wibratora” jest już w kinach.

Edyta Bryła
źródło: Stopklatka, Film

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry