Nowe Horyzonty – w tym roku kinematografia meksykańska

AKTUALNOŚCI, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Nowe Horyzonty to festiwal, który dostarcza Wrocławiu wszelkich atrakcji filmowych i muzycznych. Wymagający widz może nasycić się filmami wykraczającymi poza kino komercyjne. Obejrzeć produkcje indywidualistów idących na przekór obecnym trendom. Na potrzeby Festiwalu wynajdowane są filmowe perełki z zakątków całego świata. Tak jak to było na Festiwalu Filmów Amerykańskich, gdzie można było zobaczyć produkcje, które prawdopodobnie nigdy nie trafiłyby do europejskich, polskich kin.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty odbywa się we Wrocławiu co roku. Tego lata zaplanowano go na termin 19 – 29 lipiec. Wiemy już, że w tym czasie zaprezentowane zostaną rzadko pokazywane i zapewne słabo znane filmy meksykańskie oraz retrospektywa twórczości ich przedstawiciela Carlosa Reygadasa.

Oprócz wydarzeń filmowych podczas Festiwalu można uczestniczyć w koncertach muzycznych, które odbywają się tradycyjnie w Arsenale. Artyści występujący z okazji Nowych Horyzontów są również dobierani pod względem unikatowości. Chcąc umożliwić widzom nie mogącym dotrzeć do Wrocławia, zobaczenie niektórych filmów uznanych przez jurorów za najlepsze, Nowe Horyzonty ruszyły w Tournée po Polsce. W wybranych miastach będzie można zobaczyć m.in. „Pewnego razu w Anatolii” – Nuri Birge Ceylan , „Koń turyński” – Béla Tarr, „Arirang” koreańskiego mistrza Kim Ki – Duka oraz węgierskiego „Grabarza”.

Dzięki możliwości zakupu korzystnych karnetów, można spokojnie pozwolić sobie na uczestnictwo w tak niepowtarzalnym festiwalu. Publikacja programu pod koniec czerwca. Dla tych którzy nie mieli okazji uczestniczenia w Nowych Horyzontach oraz tych którzy pragną śledzić wszelkie uaktualnienia zapraszam na stronę internetową www.nowehoryzonty.pl.

A.Bujewicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry