Ponad 400 filmów dostępnych w internecie za darmo

AKTUALNOŚCI, KONWERGENCJA, MEDIA, POLSKA

Filmy polskich artystów takich jak Zbigniew Libera, Wilhelm Sasnala, Andrzej Żmijewski i Katarzyna Kozyra będą dostępne na stronie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, www.artmuseum.pl, od najbliższego piątku. W ten sposób muzeum inauguruje projekt edukacyjny „Filmoteka Muzeum”. Filmów nie będzie można kopiować ani ściągać. Dostępne będą wyłącznie w muzeum lub na stronie internetowej.

Ambasadorzy projektu zaznaczają, że udostępnione filmy to przede wszystkim krótkometrażowe, awangardowe produkcje. Wśród nich pojawi się prawdziwy antyk, film liczący sobie ponad 80 lat, czyli „Przygoda człowieka poczciwego” z lat 30. W reżyserii Franciszka i Stefana Themersonów.

„Dzięki prezentowaniu filmów na stronie internetowej jesteśmy w stanie dotrzeć również do tych odbiorców sztuki, którzy nie mieszkają w dużych miastach i nie mają na co dzień dostępu do galerii sztuki” – powiedział kurator projektu, Łukasz Ronduda w wywiadzie dla Wyborczej „Jesteśmy zwolennikami wolnego dostępu do wiedzy za pośrednictwem internetu” – dodał.

Edyta Bryła
źródło: wyborcza

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry