Asus prezentuje nową kartę graficzną Radeon HD 7850 i 7870

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, KOMPUTERY, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Od czasu wydania przez Asusa karty z serii 7800 nie minęło dużo czasu, a firma wypuszcza na rynek kolejne modele kart z chłodzeniem DirectCU. Karty Radeon HD 7870 i 7850 DirectCU II wykorzystują laminat niereferencyjny oraz dwuslotowe . Natomiast cooler składa się z radiatora aluminiowego z dwoma wentylatorami oraz z cieplnych rurek, które stykają się bezpośrednio z rdzeniem.

fot.ASUS

Przyjrzyjmy się z bliska modelowi HD 7870. Będzie on posiadał taktowanie GPU 1100 MHz. To wydajny układ graficzny wyprodukowany w procesie technologicznym 28-nanometrowym oraz z rewolucyjną technologią „AMD ZeroCore Power”, która pozwala obniżyć pobór mocy do 3W po wygaszeniu monitora!

Model posiada nowy rdzeń Tahiti XT, nową szynę PCI-E 3.0. oraz wzmocnioną przepustowością 32Gb/s. Nowy Radeon oferuje 2048 jednostek, a współczynnik TDP pozostał o niezmienionych parametrach i wynosi 250W. Na pierwszy rzut oka karta przypomina swojego poprzednika, jednak obudowa przeszła małą metamorfozę. Jest wykonana z tworzywa sztucznego pod którym znajduje się radiator aluminiowy, który połączony jest z komorą szóstej generacji Vapor Chamber.

Turbina modelu 7870 została również przebudowana, ma zmienioną budowę łopatek oraz większą średnicę. Dzięki temu przepływ powietrza jest lepszy choć jednocześnie zwiększyła się ilość hałasu generowanego przez kartę. Przepływ powietrza wpływa pozytywnie na układ chłodzenia, który jest lepszy w wypadku AMD. Wydajność modelu wyprzedza poprzedników o 20%.

Radeon HD 7850 ma podobne parametry co wymieniony wyżej model 7870. Różnią się zaledwie taktowaniem GPU, w tym wypadku wynosi ono 976 MHz
Oprócz tego pamięć obu modeli ma wynosić 2 GB pamięci GDDR5, która będzie taktowana zegarem 1250 MHz. Wejścia wideo zastosowane w obu modelach mają po jednym HDMI i DVI-I oraz dwa mini-Display Port.

Izabela Posłajko
Źródło: asus.com/hexus.net

Powiązane wpisy

  • Anonim

    CHyba jakiś błąd bo 250W TDP nie ma nawet seria HD79xx. Co najwyżej 150W.


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry