Będzie film o kulisach Euro 2012

AKTUALNOŚCI, EURO 2012, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, SPORT

Jak donosi Gazeta Wyborcza, Marcin Koszałka przygotowuje autorski film dokumentalny o mistrzostwach Euro 2012. Film będzie się nazywał „Będziesz legendą, człowieku”. Z jednej strony mistrzostwa zostaną pokazane jako zjawisko socjologiczne, a z drugiej autor chce uchwycić emocje, które towarzyszą i będą towarzyszyć piłkarzom i kibicom.

Koszałka oczekuje pełnej ich gamy i w rozmaitych stopniach nasilenia – musi tak być, gdy nasz kraj jest z jednej strony gospodarzem a z drugiej boi się mieć zbyt duże oczekiwania co do własnej drużyny.
Autor komentuje: „Interesuje mnie nie tyle samo zjawisko socjologiczne, ile ludzie, którzy robią to widowisko. A przede wszystkim – kontekst polski. Sytuacja psychologiczna. Napięcie z nią związane. Jesteśmy gospodarzami mistrzostw, mamy ogromne aspiracje, a równocześnie wisi nad nami – każdy to ma gdzieś w tyle głowy – wizja klęski. Jesteśmy ambitni i dumni, a równocześnie boimy się kompromitacji, przegranej”.

Marcin Koszałka został zainspirowany przez „Olimpiadę”, Leni Riefenstahla z 1936 roku, gdzie mimo propagandowego charakteru filmu, sport był po raz pierwszy ukazana jako sztuka. Sam na koncie ma już kilka nagrodzonych pozycji, takich jak Takie pięknego syna urodziłam”, „Śmierć z ludzką twarzą” i inne.

Zdjęcia do filmu są już rozpoczęte. Całość trafi do kin prawdopodobnie tuż po mistrzostwach.

Edyta Bryła

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry