Stół z przyszłości Philips BDT5530EM

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, KOMPUTERY, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Czy ktoś z Was słyszał o wielo dotykowych wyświetlaczach serii BDT? Oto Philips wprowadził na rynek urządzenia przypominające stół z wbudowanymi wyświetlaczami!
Nowa seria obejmuje około trzydziestu produktów takich jak kioski, totemy, stoły dotykowe z przekątnymi ekranów od 32 do 65 cali. Większość z nich pozwoli na interakcję kilku użytkowników jednocześnie dzięki 32 punktom dotykowym!

Model BDT5530EM wyróżnia się na tle serii, ma krawędzie podświetlone diodami LED a dzięki temu pełni również funkcje ekranu oraz stołu dotykowego. Technologia z podczerwienią pozwala wychwytywać dotyk a monitor ma 55 cali. Rozdzielczość wyświetlanych przez urządzenie obrazów to 1920×1080 z systemem FullHD jednocześnie o maksymalnej jasności 450cd/m2 oraz z kontrastem 4000:1. Reakcja wyświetlacza wynosi 6,5 ms.

Model ten posiada szerokie kąty widzenia 178 stopni w poziomie jak i pionie. Dzięki łączom HDMI,VGA,USB, RS232 oraz DVI-D można podpinać pod urządzenie jednocześnie komputer, projektor i inne urządzenia. Sam monitor posiada dwa głośniki, każdy o mocy 12W.

Zgodnie z zastosowaniem, Philips pomyślał o tym by urządzenie mogło stać się jednocześnie ekranem wieszanym na ścianie zgodnie ze standardem VESA, jak i dotykowym stołem z zestawem 8 centymetrowych nóżek. Dzięki tym aspektom oraz wyświetlaczowi przystosowanemu do pracy całą dobę urządzenie może służyć do pomocy przy prowadzeniu lekcji w szkole, do gry kilku użytkowników oraz do prezentacji produktów w sklepie oraz wielu wielu innych czynności.

Czujnik ekranu „Ambient Light” dostosowuje jasność do oświetlenia zewnętrznego oraz posiada czujnik temperatury sprzętu, który pomaga automatycznie uruchamiać proces chłodzenia wentylatorów.

Producenci ekranu zadbali o to by zużywały jak najmniej energii elektrycznej. Funkcja SmartPower pozwala adaptować wyświetlacz w zależności od zawartości ekranu, urządzenie może pobierać tylko 77W. W standardowym korzystaniu z ekranu, pobór energii wynosi 123W.

Cały zestaw BDT5530EM waży 53 kilogramy i ma wymiary 1350x815x74,84 mm a szerokość ramy to 62,5mm. Masz okazję do zakupu sprzętu, którego pozazdrości Ci nie jeden znajomy!

Izabela Posłajko
źródło: MMD/Philips

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry