Temperament kobiety jest związany z jej płodnością

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ZDROWIE I URODA

Polscy naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego i Jagiellońskiego jako pierwsi na świecie skrupulatnie wykazali, że temperament kobiety ma związek z poziomami hormonów reprodukcyjnych w cyklu menstruacyjnym, a wiec ma wpływ na jej płodność
Badania wykazały, że kobiety, które cechuje optymistyczne podejście do życia, wytrzymałość, aktywność i odpornością na stres mają dwa razy więcej estradiolu (sterydowego hormonu płciowego – estrogenu), niż kobiety wrażliwe, smutne i mniej odporne psychiczne.

stock.xchng

Kobiety sangwiniczki mają również lepszy profil progesteronu, który lepiej sprzyja zagnieżdżeniu się zarodka podczas zapłodnienia. Badania są niezwykle istotne, ponieważ nie tylko wykazują, dlaczego u niektórych kobiet, mimo zdrowia fizjologicznego, metoda in-vitro jest nieskuteczna, ale również wyznaczają paniom starającym się o dziecko nowy kierunek leczenia. Dzięki temu odkryciu zamiast stosowania kosztownej terapii farmakologicznej, będzie można w skuteczny sposób zastosować zabiegi psychologiczne redukujące stres lub terapię poznawczo-behawioralną.

Aleksandra Kurzyńska

Źródło: Polskie Radio

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry