Kolejna zmiana trenera w Krakowie

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Trenerska karuzela w T-mobile Ekstraklasie rozkręciła się na dobre. Tym razem szkoleniowca zmieniła Cracovia. Dariusza Pasiekę zastąpił Tomasz Kafarski. Chociaż ligowa wiosna trwa dopiero od 3 tygodni, już 3 kluby zdążyły zwolnić trenerów. Zaczęło się 24 lutego w Poznaniu, gdzie pracę stracił Jose Mari Bakero. Jego miejsce zajął Mariusz Rumak. Zaledwie 5 dni później Michał Probierz zastąpił Kazimierza Moskala w Wiśle Kraków. Teraz do zmiany doszło po drugiej stronie krakowskich błoń. Z posady trenera odwołano Dariusza Pasiekę. Od wtorku „pasy” prowadzi były szkoleniowiec Lechii Gdańsk Tomasz Kafarski.

stock.xchng

Przed nowym trenerem nie lada zadanie. Cracovia nie wygrała od pięciu meczów. Ostatni raz komplet punktów zdobyła pod koniec listopada. Potem cztery razy z rzędu remisowała, by ostatniej kolejce przegrać z najgorszym w lidze Zagłębiem Lubin. To zepchnęło krakowian do strefy spadkowej.

Przed Kafarskim postawiono zadanie utrzymania klubu w ekstraklasie. Będzie o to walczył m.in. ze swoim byłym klubem – Lechią Gdańsk. Tam zwolniony został 8 listopada, gdy klub miał w swoim dorobku 14 punktów. Czyli o 5 mniej niż ma obecnie i tylko 2 mniej niż do tej pory w całym sezonie uzbierała Cracovia.

Kafarski jest już 3 trenerem krakowskiego klubu w tym sezonie. Jego poprzednikami byli Jurij Szatałow i Dariusz Pasieka.

Michał Toporek

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry