Nowe ultrabooki od Samsunga już w sprzedaży

AKTUALNOŚCI, KOMPUTERY, MOBILE, POLSKA, TECHNOLOGIE

Na polskim rynku pojawiły się pierwsze ultrabooki Samsung – Seria 5 ULTRA. Nowe modele to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie styl i wygodę, szukając jednocześnie szybkiego i wydajnego urządzenia.

Główną zaletą nowych notebooków Samsung Serii 5 ULTRA, opracowanych na podstawie szczegółowych badań rynku i preferencji konsumentów, jest ich elegancki wygląd, smukła konstrukcja oraz wysoka mobilność. Dzięki niewielkim rozmiarom, lekkiej obudowie oraz wydłużonej pracy na baterii do ponad 6 godzin, ultrabooki doskonale sprawdzają się w podróży oraz pracy wymagającej częstej zmiany miejsca. Dodatkową ich zaletą jest szybkość reakcji – uruchamiają się już w 20 sekund, a w zaledwie 2 sekundy wybudzają ze stanu wstrzymania. Doskonałe osiągi nowych notebooków pozwalają również na dwukrotnie szybsze korzystanie z przeglądarki internetowej, poczty elektronicznej, aplikacji i gier niż miało to miejsce w przypadku notebooków poprzedniej generacji.

fot. samsung series 5 ultrabook


Modele z serii Samsung Serii 5 ULTRA spełniają wszystkie wymagania stawiane ultrabookom przez potencjalnych użytkowników. Na ich korzyść przemawia lekka i cienka konstrukcja oraz niewielkie rozmiary, dzięki którym bez problemu mieszczą się w damskiej torebce lub niewielkim plecaku. Ultrabooki Samsung z pewnością przemówią też do miłośników eleganckiego wzornictwa inspirowanego modnym, minimalistycznym stylem.

Atrakcyjny design oraz szybkość i wydajność pracy to nie jedyne cechy notebooków Samsung Serii 5 ULTRA. Użytkownicy w równym stopniu docenią możliwość swobodnego korzystania z plików o dużych rozmiarach bez potrzeby noszenia przy sobie zewnętrznych nośników pamięci. Nowe notebooki Samsung Serii 5 ULTRA oferują dużo większą przestrzeń dyskową niż modele poprzedniej generacji, w przypadku modelu 14-calowego nawet do 1TB.

Dzięki wydłużonej żywotności baterii aż do 6,5 godziny, ultrabooki firmy Samsung odznaczają się wysokim komfortem użytkowania w ruchu. Co ciekawe, notebooki Samsung Serii 5 ULTRA mają jednocześnie zapewniony pięciokrotnie dłuższy okres sprawności akumulatora. Zastosowana w nich technologia Samsung Battery Life Plus zapobiega pogorszeniu parametrów akumulatora i sprawia, że zachowuje on 80% oryginalnej pojemności w cyklu życia obejmującym maksymalnie 1500 cykli ładowania przez okres 3 lat.

Miłośników podróżowania z pewnością zadowoli możliwość korzystania z notebooków w każdym miejscu i czasie, bez względu na lokalizację czy oświetlenie. Wygodę tę zapewnia zastosowany w Samsung Serii 5 ULTRA antyodblaskowy ekran oraz zaawansowane matryce LCD HD LED SuperBright o jasności 300nit, wzbogacone technologią Image Enhancer.

Niewielkie rozmiary i lekkość konstrukcji to kluczowe cechy modelu Samsung Serii 5 ULTRA 13,3”, który ma zaledwie 14,9~17,6mm grubości i waży 1,47kg. Nie oznacza to jednak kompromisów w wyposażeniu – notebook oferuje procesor Intel® Core™ i5, do 8GB pamięci RAM, do 500GB miejsca na dysku twardym oraz 16GB iSSD z systemem ExpressCache™. Klienci mogą również wybrać dyski 128GB SSD lub 256GB SSD jako preferowany nośnik danych. Co ciekawe, model 13,3-calowy zapewnia też wiele sposobów łączności z innymi urządzeniami: złącze HDMI oraz jedno złącze USB 3.0, dwa złącza USB 2.0, wielofunkcyjny czytnik kart pamięci, gniazdo Ethernet oraz kamerę internetową.

Model 14” wyposażono z kolei w procesor Intel® Core™ i5, do 8GB pamięci RAM oraz 16GB iSSD z systemem ExpressCache™, gwarantujące świetne osiągi. Model Series 5 ULTRA 14” oferuje również w dysk o maksymalnej pojemności 1TB oraz kartę graficzną AMD Radeon™ HD7550M 1GB. Wygodę użytkowania i wszechstronność komputera zwiększa zintegrowany napęd optyczny. Ponadto, model 14-calowy wyposażono w złącze HDMI, VGA, dwa złącza USB 3.0, jedno złącze USB 2.0, wielofunkcyjny czytnik kart pamięci, gniazdo Ethernet oraz kamerę internetową. Całość zamknięto w obudowie o grubości 20,9mm i wadze 1,84kg.

Sugerowane ceny producenta w Polsce to: 3499 zł za model 13-calowy i 3899 zł za 14-calowy.

Źródło: Samsung

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry