„Playboy” – powstanie film o założycielu magazynu dla panów

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, ROZRYWKA, ŚWIAT

Hugh Hefner, lat 86, dziennikarz i wydawca, jest znany przede wszystkim jako założyciel pisma „Playboy”. Już wkrótce rozpoczną się prace nad filmem o historii tego twórcy. Producentem „Playboya” będzie Jerry Weintraub („Karate Kid”, „ Ocean’s Eleven: Ryzykowna gra”) a reżyserem Brett Rattner.

Nie wiadomo jeszcze jakie epizody z życia Hefnera zostaną użyte w filmie ani też kto zagra główną rolę, chociaż rozpatrywane są dwie propozycje – Hugh Jackman lub Robert Downey Jr.

Hefner jest postacią kontrowersyjną: z jednej strony jest oskarżany o seksizm i przedmiotowe traktowanie kobiet, a z drugiej wsławił się jako obrońca ich praw. Między innymi, założona przez niego organizacja Playboy Foundation starała się o legalizację aborcji od lat 60.

Hefner często zaznaczał, że kobiety powinny mieć prawo wyboru i być niezależne od mężczyzn. Tej misji miał poniekąd służyć właśnie jego magazyn, którego celem było wyzwolenie obu płci w sferze erotycznej.

Filmowy „Playboy” nie będzie pierwszą produkcją poświęconą Hefnerowi. Wcześniej ukazały się 2 dokumentalne filmy biograficzne – w 1992 był to „Hugh Hefner: Once upon a time” a w 2009 „Hugh Hefner: Plaboy, Activist and Rebel”.

Edyta Bryła
Deadline, Imdb

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry