Wenta wybrał kadrę na walkę o Londyn

AKTUALNOŚCI, PIŁKA RĘCZNA, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

Dokładnie za miesiąc w hiszpańskim Alicante nasza reprezentacja w piłce ręcznej rozpocznie walkę o start w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Bogdan Wenta ogłosił we wtorek kadrę na turniej eliminacyjny.

Wśród 28 nazwisk nie ma niespodzianek. Do reprezentacji wracają po kontuzji bramkarz Sławomir Szmal i rozgrywający Marcin Lijewski. Są w niej też największe gwiazdy, jak Grzegorz Tkaczyk, czy Karol Bielecki. Najliczniejsze grono kadrowiczów stanowią zawodnicy Vive Targi Kielce.

Aż 10 reprezentantów to właśnie piłkarze, którzy w klubie trenują również pod okiem Bogdana Wenty. Kadrę uzupełnia czterech graczy mistrza Polski Wisły Płock, po jednym kadrowiczu mają Stal Mielec, Zagłębie Lubin, MMTS Kwidzyn, Warmia Olsztyn i Azoty Puławy. Pozostała siódemka gra na co dzień za granicą – w Niemczech (6) i Hiszpanii (1).

Podopieczni Bogdana Wenty zgrupowanie przed turniejem w Alicante rozpoczną 28 marca w Cetniewie. Zanim polecą do Hiszpanii, zagrają jeszcze 2 kwietnia towarzyski mecz z Niemcami w Gdańsku. O przepustkę do Londynu Polacy zagrają z Hiszpanią, Serbią i Algierią. Awans wywalczą dwie najlepsze drużyny.

Skład reprezentacji na turniej eliminacyjny do IO w Londynie:
Bramkarze: Adam Malcher, Sebastian Sokołowski, Sławomir Szmal, Marcin Wichary, Piotr Wyszomirski.

Rozgrywający:
Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski, Marcin Lijewski, Bartłomiej Jaszka, Michał Jurecki, Mariusz Jurkiewicz, Paweł Paczkowski, Tomasz Rosiński, Grzegorz Tkaczyk, Adam Twardo, Mateusz Zaremba.
Skrzydłowi: Mateusz Jachlewski, Łukasz Janyst, Mariusz Jurasik, Patryk Kuchczyński, Robert Orzechowski, Bartłomiej Tomczak, Tomasz Tłuczyński, Adam Wiśniewski.
Kołowi: Piotr Grabarczyk, Bartosz Jurecki, Zbigniew Kwiatkowski, Kamil Syprzak .

Michał Toporek

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry