Wykradanie danych z telefonów zabezpieczone dzięki Pindrop

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, MOBILE, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Zadziwiająca jest dzisiejsza technologia, ale również zadziwiające są sposoby jakie wykorzystują złodzieje Naszych danych wysyłanych przez te właśnie urządzenia. Z procesorów nowoczesnych telefonów sygnały radiowe mogą odebrać klucze szyfrowania danych, zawartych w tych urządzeniach. Gary Kenworthy z Cryptography Research na konferencji RSA o bezpieczeństwie komputerowym dokonał małego eksperymentu. Skorzystał z trzymetrowej anteny telewizyjnej i iPod’a Touch. Sygnał który odebrała antena, kierowany przez oprogramowanie komputerowe i wzmacniacz, ujawnił klucz używany przez iPoda, który był tajny. Osoba mająca dostęp do tego klucza, może podszywać się pod urządzenia i korzystać z serwerów na przykład e-maili firmy.

stock.xchng


Patrząc na problemy związane z coraz trudniejszym chronieniem danych, naukowcy z USA skonstruowali takie oprogramowanie, które pozwoli rozpoznać oszusta, który poprzez nie swój telefon próbuje dokonać różnorodnych transakcji. Rodzaj połączenia, typ telefonu jak i cechy telefonicznej infrastruktury mogą być czynnikami ułatwiającymi złapanie złodziei.

Firma „Pindrop” opracowała system zabezpieczający telefon przed osobami wykradającymi dane. Naukowcy tej firmy stwierdzili, że terminy i słowa tajne używane do autoryzacji karty przez bank są tak naprawdę łatwe do uzyskania i rozszyfrowania przez kradzież danych online bądź phishing. Poprzez analizę pochodzących z banków zapisanych rozmów, badacze stwierdzili również, że zarówno głos człowieka brzmi inaczej w zależności od miejsca z którego telefonuje, tak też łańcuch telefonów, przekaźników i urządzeń operatorskich za każdym razem tworzy inny typ szumów.

Oprogramowanie opracowane przez „Pindrop” pozwala zdobyć informacje z każdego szumu rozmowy. Każda sieć telefoniczna ma inną sygnaturę techniczną w różnych regionach. Program do obróbki głosu z różnych regionów świata pochodzi od jednego dostawcy ale zdradza znaczące różnice. Tak więc różnica na przykład 180 kilometrów jest dobrze widoczna oraz wykrywalna w szumach rozmów wynikających z rozmowy telefonicznej, choć system firmy Pindrop działa dla większych dystansów.

Oszuści mają twardy orzech do zgryzienia jeśli chodzi o przejmowanie połączeń i podrabianie szumów rozmowy. Różnice między telefonami stacjonarnymi, komórkowymi i ich zmiana powoduje znaczne różnice w obrazowaniu rozmów wykrywalnych przez oprogramowanie, mimo że parametry są nie zmienione. „Pindrop” tworzy taką bazę szumów charakterystycznych dla oszustów, którzy autoryzują kradzione karty płatnicze. Baza taka stanowi porównawcze źródło i dane potrzebne dla rozwijającego się oprogramowania, które pozwoli na wykrycie oszustwa w trakcie rozmowy.

Taki produkt z pewnością przyciągnie wzrok wywiadu, policji agencji rządowych oraz wielu innych agencji związanych z bezpieczeństwem a My jako normalni członkowie społeczeństwa zyskamy pewność i spokój ducha, że Nasze dane są bezpieczne.

Izabela Posłajko

Źródła:
Gsm Magazine
Technology Review

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry