Kalifornijski gigant Google powiększa swoją ofertę o Google Play

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STRONY WWW, ŚWIAT

Firma Google nie próżnuje. Ostatnio udostępniła nową usługę Google Play która zapewnia użytkownikom dostęp do książek, muzyki, filmów oraz aplikacji dostępnych na mobilne urządzenia. Nowa forma aplikacji ułatwia kupowanie, odkrywanie i korzystanie z gier za pomocą urządzeń z wbudowanym systemem Android bądź za pomocą Internetu niezależnie od tego, w którym miejscu się znajdujemy. Na pewno wśród setek tysięcy aplikacji każdy znajdzie coś dla siebie.

fot. play.google.com

Google Play to połączenie usług rozrywkowych w celu stworzenia nowego centrum zarządzania rozrywką. Takie centrum łączy serwis muzyczny „Google Music”, sklep z aplikacjami mobilnymi „Android Market”, usługi wideo „Google Movies” oraz sklep z elektronicznymi książkami „Google eBookstore”. Nowa usługa giganta ma ułatwiać używanie i kupowanie różnorodnych aplikacji na mobilnych urządzeniach oraz w Internecie pod identycznym adresem.

Jak wiadomo dostęp do nowej usługi nie będzie dostępny dla każdego w pełnej wersji. Dla mieszkańców Europy będzie dostępny odpowiednik „Android Marketu” w którym nie będzie dostępu do wypożyczalni książek i filmów. Natomiast mieszkańcy USA będą mieli możliwość korzystania z pełnego asortymentu aplikacji, jakie daje Google Play. Brytyjczycy i Kanadyjczycy nie znajdą w usługach jedynie muzyki, Japończycy do filmów, a Australijczycy nie skorzystają z wypożyczalni książek. Miejmy nadzieję, że bariery za niedługo przestaną obowiązywać.

Nowa usługa pozwala przechowywać wszystkie aplikacje w „chmurze”, więc użytkownik będzie musiał zalogować się jedynie na swoje konto, by mieć dostęp do swoich ulubionych piosenek, oglądać wypożyczone filmy, przeglądać swoje kolekcje wypożyczanych książek. A to wszystko za sprawą przenośnych urządzeń bądź webowego interfejsa na biurkowym komputerze.

Co ciekawe Google zapowiada, że oferta będzie ciekawsza ponieważ wszelkie aplikacje będą dostępne w niższych cenach. Jak wspominałam, największe możliwości będą mieli mieszkańcy USA, tak więc to oni jako pierwsi ocenią aplikację Google Play czy zasługuje ona na miano drugiego (może lepszego i tańszego) „iTunes”.

Dziennikarze jak i analitycy krytykują usługę mówiąc o rebrandingu, jakoby firma próbowała odświeżyć swój wizerunek. Wszystkie takie aplikacje już były, natomiast teraz będą oferowaną jako jedna marka. Konkurencyjna firma „Apple” oferuje te same usługi ale osobno, łączy je wszystkie urządzenie spajające z systemem iOS.

Firma Google nie mnoży już usług lecz łączy je w całość i przesiewa, a najistotniejszy jest fakt, że łączy usługi webowe z mobilnymi ułatwiając użytkownikom zadanie, kończąc z epoką „desktopowego” internetu.

Google Play to bardzo proste, przejrzyste rozwiązanie a jednocześnie wygodny sposób na dostęp do naszych ulubionych aplikacji, zawsze tam, gdzie tego pragniemy i to w większości za darmo lub za niewielką opłatą. Taka usługa zapewne ucieszy wielu z Was, a z czasem jej ograniczenia na pewno przestaną być odczuwalne, do momentu wycofania takich niedogodności.

I.Posłajko

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry