Filmowy piątek pełen kinowych nowości

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, POLSKA, ROZRYWKA

W ten weekend kina oferują niezwykle bogatą ofertę filmowa. Dzisiaj wchodzi do kin aż 5 nowości. Na którą premierę zatem się wybrać? Pierwszą propozycją jest film ,,Poza szatanem’’(ang.Hors Satan), który opowiada o tajemniczym mężczyźnie mieszkającym w szałasie na wydmach, gdzieś w okolicach Boulogne-sur-Mer, na francuskim wybrzeżu Kanału La Manche. Mężczyzna jest zarazem mordercą i uzdrowicielem. Z kamienną twarzą potrafi zabijać, lecz także czynić cuda. Kim jest tak naprawdę? Postacią anielską czy demoniczną? Film ten jest rozważaniem nad ludzką egzystencją oraz nad inicjacją świętości w ludzkim swiecie.

sxc


Następną nowością jest film science-fiction/fantasy ,,John Carter’’ – najnowsze dzieło dwukrotnego laureata Oscarów Adrew Stantona. Film jest ekranizacją powieście Edgara Rice’a Burroughsa i opowiada o weteranie wojny secesyjnej Johnnym Carterze(Taylor Kitsch), który w niejasnych okolicznościach trafia na tajemniczą planetę Barsoom. Tam wdaje się w konflikt miedzy tubylcami. Po jednej stronie stoi Marsjanin-barbarzyńca Tars Tarkas (Willem Dafoe),a po drugiej księżniczka Dejah Thoris (Lynn Collins). To właśnie w rękach Cartera spoczywa ocalenie planety i ich mieszkańców.

Dramat ,,Zapiski z Toskanii’’ mistrza światowego kina Abbasa Kiarostamiego opowiada historię brytyjskiego pisarza(William Shimell), który podczas swojego wykładu spotyka francuską właścicielkę miejscowej galerii sztuki(Juliette Binoche), a następnie spędza z nią kilka godzin w niewielkim miasteczku San Gimignano na południu Toskanii. Ich gra pozorów, powoduję, że z czasem trudno odróżnić prawdę od fałszu. Jest to uniwersalna historia, która może się przydarzyć każdemu i wszędzie.

Kolejną propozycją jest ,,Lorax’’ ekranizacja bajki dr. Seussa. Jest to opowieść o strażniku lasu i pewnym dwunastolatku, który by zdobyć serce ukochanej dziewczyny, wyrusza na poszukiwanie prawdziwego drzewa Truffula. Aby je odnaleźć, chłopiec musi znaleźć Loraxa, zgryźliwego, lecz czarującego stworka, który umie przemawiać w języku drzew. Bajka ta zachwyca animacją oraz ,,ekologicznym’’ przesłaniem. ,,Lorax’’ na pewno urzeknie dzieci i dorosłych.
Ostatnią propozycją jest film akcji ,,Terytorium wroga’’, o którym już wcześniej pisaliśmy tutaj .

Przedstawione filmy różnią się od siebie tematyką, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Udanego filmowego weekendu!

Aleksandra Kurzyńska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry