Nowy iPad w Polsce od 23 marca – kolejny sukces Apple? [video]

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, KOMPUTERY, MOBILE, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Na środową premierę wynalazków firmy Apple wszyscy czekali z niecierpliwością. I choć główny gadżet – nowy iPad nie rozczarował, to nie jest on tak rewolucyjny, jak się tego spodziewano. iPad „3”, a właściwie ,,nowy iPad’’, bo tak brzmi dokładnie jego nazwa, nie różni się za bardzo od swojej starszej wersji.

Ulepszeniem jest ekran Retina o rozdzielczości 2048 x 1536, szybszy procesor A5X oraz pięcio-megapikselowy aparat znany z iPhone 4s, posiadający stabilizację obrazu i możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 1080p. Istotną częścią nowego tabletu jest również obsługa LTE, dzięki której będzie można surfować po Internecie z prędkością nawet do 300Mb/s.

W nowym iPadzie firma Apple stawia na aplikacje, dzięki którym chce jeszcze bardziej wzmocnić swoją pozycję na rynku. Wśród nich znajdziemy na przykład program iPhoto służący do obróbki zdjęć, który jest częścią pakietu iLife, zawierającego takie aplikacje rozrywkowe jak iMovie czy iWork (pakiet biurowy).

Najważniejszą część stanowią jednak gry, których przedstawienie zajmowało 2/3 prezentacji wszystkich aplikacji. Apple chce przyciągnąć nowych użytkowników, twierdząc, że tablet jest lepszy od współczesnych konsol dzięki większej pamięci oraz możliwości wygenerowania grafiki w lepszej rozdzielczości.

Nowego iPada będzie można kupić w Polsce już od 23 marca. Ceny w USA: Za iPada z 16GB pamięci zapłacimy 499 USD, za 32GB – 599 USD, a za 64GB – 699 USD. Wersje z 4G będą odpowiednio kosztować 629, 729 i 829 dolarów.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że cena iPada 2 16GB WiFi spadnie ok kilkaset złotych i będzie mogła konkurować cenowo z tabletami z systemem android.

Aleksandra Kurzyńska

Powiązane wpisy

  • Bieda

    „Interesująca”(czyt. odrzucająca)cenka…


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry