Serwery doczekały się nowych procesorów od Intel’a

AKTUALNOŚCI, KOMPUTERY, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Liczba serwerów stale rośnie by obsługiwać coraz to popularniejsze usługi chmurowe. Odpowiedzią na tą sytuację jest tworzenie podzespołów z serii Xeon przez firmę Intel.Procesory z rodziny Xeon E5-2600 mają być nawet o 80 procent bardziej wydajne niż poprzednia wersja, wykorzystując mniej energii. Czy to możliwe? Ponoć tak zapewnia Diane Bryant z firmy Intel.

Nowe podzespoły będą miały zastosowanie w serwerach, których ilość się zwiększa czyli na przykład do obsługi portali społecznościowych oraz usług chmurowych. Intel przewiduje, iż średnio rocznie serwery będą musiały sobie poradzić ze wzrostem ruchu na poziomie 33 procent. Bazowanie na nowych jednostkach urządzeń maja wkrótce zaprezentować również między innymi Oracle, Dell, Hewlett-Packard, IBM oraz Cisco.

Intel wyprodukował nowych 16 procesorów w 32-nanometrowym procesie technologicznym rozszerzając linię procesorów Core, Celeron i Pentium oraz linia desktopowa i mobilna Intela. Komputery stacjonarne, będzie można zmodyfikować dzięki procesorowi Core i3 z zegarami do 3,4GHz oraz Core i5- czterordzeniowy procesor z zegarem 3GHz. Linia Pentium rozszerzona będzie o dwurdzeniowe modele, a Celeron o cztery jedno bądź dwuprocesowe modele.

Notebooki również Intel wziął pod uwagę i wprowadza cztery procesory Core i7 pracujące z częstotliwością do 2,8 GHz. Jeden z nich to typ dwurdzeniowy CPU a reszta to modele czterordzeniowe. Niestety ceny tych procesorów są bardzo wysokie (koszt Core i7-2960XM to około 3000 złotych).

Teraz możesz sprostać wyzwaniom zarządzania i ochrony potencjału a także danych o dużym znaczeniu dla Ciebie. Wydajne, niezawodne procesory Intel Xeon E7 sprostają w operacjach o dużych zasobach danych, dzięki większej pamięci , lepszej skalowalności i dużym obciążeniem I/O. Procesory Intela przystosowują się do zmieniających się wymagań biznesowych, zwiększają niezawodność i funkcje zabezpieczające zachowywanie danych integralnych, maksymalizuje dostęp do najważniejszych aplikacji oraz przyspiesza szyfrowanie operacji.

Cechy nowej linii Intela to 10-rdzeniowe procesory, mogące przetwarzać naraz do 20 wątków co zapewnia rezerwy mocy. Intel AES New Instructions, chroni najważniejsze zasoby danych. Pamięć DDR3 o pojemności do 2-TB, o przepustowości rzędu 102-GB/s oraz z czterogniazdowym systemem obsługuje zastosowania w ogromnej skali. Technologia Intel Trusted Execution, służy do zabezpieczania platform wirtualnych przed oprogramowaniami złośliwymi, w momentach uruchamiania maszyn wirtualnych VM.

Izabela Posłajko
Dane: Intel

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry