Festiwal Filmów Piłkarskich rozpoczęty

AKTUALNOŚCI, EURO 2012, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie zorganizowało Festiwal Filmów Piłkarskich w związku z przygotowaniami do Euro 2012. W przeglądzie filmów będzie można zobaczyć zbiory muzealne i te należące do Telewizji Polskiej. Przyjmowane są również zgłoszenia od kolekcjonerów filmów o piłkarskiej tematyce. Dla starszej widowni wydarzenie ma przywołać wspomnienia, a dla młodszej nakreślić historię piłki nożnej.

stock.xchng

Festiwalowe filmy pokażą sukcesy polskiej reprezentacji, sylwetki gwiazd futbolu, a także kontrowersje wokół tego sportu. Muzeum chce także uwzględnić różne oblicza piłki nożnej i wyświetlić filmy z Ameryki Północnej, Afryki i Azji.

– Festiwal oraz organizowane przez nas od początku roku wystawy piłkarskie są elementem kulturalnego wymiaru Euro 2012 – powiedział otwarciu dyrektor muzeum Tomasz Jagodziński. Festiwal potrwa do 26. Kwietnia. Wstęp jest wolny, a po projekcjach organizowane są również spotkania z legendami piłki. Wśród gości będą między innymi Jerzy Brzęczek i Lesław Ćmikiewicz.

Muzeum organizuje także inne festiwale. W tym roku będzie to również XIX Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz.

Edyta Bryła

Źródło: Polskie Radio

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry