Film o śmierci w wykonaniu uczniów

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA

Ponad 300 uczniów liceów i techników w Kielcach weźmie udział w konkursie międzyszkolnym na opracowanie i realizację filmu przybliżającego tematykę umierania. Konkurs jest częścią społeczno-artystycznego projektu „Umieranie zgodne z życiem”.

leroys /sxc.hu

W ramach tego projektu uczniowie między innymi wezmą udział w warsztatach dziennikarskich i operatorskich, dzięki którym nauczą się jak wyprodukować film. Odbędą się również warsztaty o charakterze psychologicznym mające na celu przełamanie tabu śmierci i oswajanie się samym słowem „śmierć”. Na zajęciach z uczniami spotka się między innymi Szymon Hołownia.

Iwona Kozera, koordynadorka projektu, argumentowała w wywiadzie dla kieleckiej gazety wyborczej, powstanie projektu:

„Młodzież myśli o starości i umieraniu tak, jakby nigdy ich nie miało to dotknąć. Gdy w rozmowie temat pojawia się na poważnie, starają się go odsuwać. Nie można jednak cały czas myśleć o zabawie. Zdarza się przecież, że młodzi ludzie również chorują i umierają”.

Filmy mogą mieć charakter reportażu, dokumentu lub filmu fabularnego. Inspiracją projektu jest również ogłoszenie roku 2012 Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

Karta zgłoszeniowa dla chętnych:
http://www.kostka-kielce.pl/pobierz/projektuzzz.pdf

Edyta Bryła

Źródła: Kuratorium.kielce.pl, Wyborcza Kielce

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry