Firma Microsoft wycofuje w maju usługę Windows Mobile 6.x Marketplace

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, MOBILE, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Usługa Marketplace już w maju bieżącego roku zniknie z oferty Microsoft’u. Sklepik z aplikacjami usług Windows Marketplace for Mobile, który jest ważnym elementem mobilnego rynku, nie zyskał dużej popularności przez wszystkie lata funkcjonowania na rynku, więc Microsoft postanowił zlikwidować tą usługę już 9 maja.

Photo/Stuart Ramson


Zamknięcie platformy zakupowej pozbawi użytkowników możliwości pobierania, kupowania i przeglądania aplikacji na urządzenia z systemami Windows Mobile 6.x. Jednak nie muszą się martwić Ci, którzy wcześniej pobrali aplikacje na telefony. Firma zapewnia, iż będą one funkcjonowały prawidłowo.

Zaleca się jednak, by użytkownicy tego systemu zainstalowali wszystkie potrzebne aktualizacje przed datą likwidacji sklepiku. Microsoft zapewnia, że w najbliższym czasie skupi się na rozwijaniu Windows Phone.

Marketplace od początku nie zapowiadał ogromnego sukcesu dla giganta, gdyż większość oferowanych aplikacji była dostępna jedynie u deweloperów. Występował w urządzeniach smartfonowych bądź typu Pocket PC.

W Polsce system ten kojarzy się głównie z marką HTC. Marketplace był uważany za konkurenta platformy „Symbian”. Niestety tak to bywa, iż oba systemy zmierzają ku upadkowi, jednak dla Symbian’a przewidziano jeszcze cztery lata życia. Usługa pozwalała użytkownikom pobierać aplikacje opracowywane przez osoby trzecie i była dostępna bezpośrednio do użycia na urządzenia.

System nie był rozwijany od ponad dwóch lat, więc nie jest zaskoczeniem jego zamknięcie. Miejmy nadzieję, że Microsoft w najbliższym czasie doda do swojej oferty usługę na miarę Marketplace for mobile, tyle że ulepszoną.

Izabela Posłajko

Microsoft
Techcrunch.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry