Namiętny Taniec Zielińskiej i Kuszewskiego wkrótce premiera spektaklu „Berlin, 4.00 rano”

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

13 kwietnia na Nowej Scenie w Teatrze Muzycznym Roma odbędzie się premiera spektaklu „Berlin, 4.00 rano”. Główne role należą do Kacpra Kuszewskiego i Kasi Zielińskiej. Poznali się oni podczas edycji „Tańca z Gwiazdami”, w taki właśnie sposób narodził się pomysł wspólnego spektaklu.

Przedstawienie muzyczne w reżyserii Łukasz Czuji to możliwość zobaczenia życia nocą w wielkim mieście. Bohaterami jest noc, wielkie miasto, ludzie i ich historie. Zgłębienie tajemnic nocy odsłania mroczne historie bohaterów, Kasi, Kacpra, oraz dwójki tancerzy znanych widzom z „ Tańca z Gwiazdami” Anny Głogowskiej oraz Rafała Maseraka.

Na spektakl „Berlin, 4.00 rano” składa się 16 songów napisanych przez najwybitniejszych twórców niemieckiego kabaretu: Friedricha Hollaendra, Miszę Spoliansky’ego, Kurta Tucholskiego. Stanowią one punkt wyjścia do opowieści muzycznej, w której wybrane wątki – narracje ukazywane są poprzez taniec.

Będą elementy komiczne, tragiczne i kryminalne. Wykorzystujemy teksty i piosenki największych niemieckich artystów kabaretowych – tłumaczy aktorka. – Klimat spektaklu osadzony będzie głównie w Berlinie okresu międzywojnia – zdradza Zielińska.

Ewa Juzwiszyn

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry