Owoce i warzywa poprawiają wygląd

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ŚWIAT, ZDROWIE I URODA

Dzięki spożywaniu warzyw i owoców możemy być nie tylko zdrowsi, ale i bardziej atrakcyjni. Badania opublikowane przez „PLoS ONE” sugerują, że poprawiają one wygląd skóry.

Wynika to z tego, że w warzywach i owocach znajdują się karotenoidy, barwniki roślinne o działaniu przeciwutleniającym, poprawiające również wygląd skóry – twierdzą specjaliści University of St. Andrews w Szkocji. W organizmie człowieka są one głównym źródłem witaminy A.

stock.xchng


Badacze wykazali to na przykładzie 35 osób rasy kaukaskiej, które przez 6 tygodni spożywały większe ilości produktów bogatych w karotenoidy, takie jak marchew, słodkie ziemniaki, dynia i pietruszka naciowa. Przez ten okres monitorowano jak zmienia się kolor ich skóry, testowano również, jakie robi to wrażenie na innych osobach.

Okazało się, że pod wpływem karotenoidów skóra staje się bardziej pomarańczowa, co z kolei poprawia jej wygląd w ocenie innych ludzi.

PAP – Nauka w Polsce

Powiązane wpisy

  • Kropka

    Coś w tym na pewno jest! Ostatnio będąc na wakacjach postanowiłam oczyścić swój organizm. Jadłam same owoce. Świeże banany, arbuzy, truskawki, mango itd i faktycznie już po tygodniu zauważyłam, że jestem w lepszej kondycji! Tydzień czasu w Egipcie, w pięknym słońcu i człowiek od razu lepiej się czuje i lepiej wygląda. Polecam wszystkim taki odpoczynek, naprawdę warto. Bo i nie drogo, ja np za swoje wakacje zapłaciłam niewiele ponad 1200 zł .


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry