Salowa, niania, „Czarna”, wreszcie prawniczka- Agnieszka Dygant

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, POLSKA, ROZRYWKA, SERIALE TV

Po trzech latach przerwy, Agnieszka Dygant wróciła na mały ekran. Od niedawna możemy oglądać ją w roli głównej w pierwszym polskim serialu prawniczym „Prawo Agaty”. Podczas wspomnianej przerwy Dygant urodziła syna i jak mówiła w wywiadzie dla Faktu- była to dobra decyzja, a każdy dzień spędzony z dzieckiem jest dla niej bardzo cenny. Aktorka przyznała, że zawodowo odpoczynek też był jej potrzebny.

Agnieszka Dygant ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną i Filmową w Łodzi. Jej debiutem filmowym była mała rola w filmie Michała Rosy pt. „Farba”. W 1998 roku zdobyła nagrodę na XIX Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, na którym brawurowo wykonała piosenkę „Sing, Sing” Agnieszki Osieckiej. Sławę i popularność przyniosła jej rola w serialu „Na dobre i na złe”, w którym zagrała Mariolkę- salową, a później żonę biznesmena i właścicielkę kliniki „Health& Beauty”. Później Dygant pojawiła się w roli tytułowej w sitcomie „Niania”, zagrała także jedną z głównych ról „Fali zbrodni”- wcieliła się w postać policjantki Darii „Czarnej” Westman.
Już na początku kariery, Dygant została okrzyknięta „polską Sandrą Bullock”, nie tylko ze względu na fizyczne podobieństwo, ale przede wszystkim dlatego, że jest jedną z nielicznych aktorek łączących urodę i naturalność z niezwykłym talentem komediowym. Zdobyła liczne nagrody. Dwukrotnie została nagrodzona Telekamerą w kategorii „Aktorka” czy otrzymała Złote Podkowy cieszyńskiego festiwalu Wakacyjne Kadry w kategorii najlepsza aktorka za rolę Frani Maj w serialu „Niania” i rolę Czarnej w „Fali zbrodni”. Zagrała m.in. w takich filmach jak: „ Listy do M”, „Tylko mnie kochaj”, „Tydzień z życia mężczyzny”, „Egoiści” czy „Serce na dłoni”.

Adrianna Krapa

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry