„John Carter” klapą w USA?

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, ROZRYWKA, ŚWIAT

Zgodnie z przewidywaniami ekspertów z amerykańskiej branży filmowej „John Carter” zaliczył niezbyt udane otwarcie w USA. Już na kilka tygodni przed premierą branża obwieściła producentom, że bardzo ciężko będzie osiągnąć im przyzwoite wyniki finansowe z powodu spóźnionej kampanii promocyjnej (duża część amerykańskiej widowni miała w ogóle nie wiedzieć o powstaniu i dystrybucji takiego filmu).

Ponadto film spotkał się z niejednoznacznymi opiniami recenzentów – jedni uważają go za dość dobry obraz rozrywkowy, inni natomiast zarzucają mu wtórność pomysłów wykorzystywanych już wcześniej w kinie science fiction.

Wytwórnia Disneya odpowiedzialna za produkcję filmu wydała na niego ponad 250 mln dolarów, co lokuje film na 5. miejscu na liście najdroższych filmów świata. Tak wysokiej pozycji nie zajmie chyba na liście najbardziej dochodowych filmów ponieważ podczas premierowego weekendu w USA film zarobił zaledwie 30 mln dolarów, ale pomysł jednoczesnego wprowadzenia filmu do kin w kilkudziesięciu krajach może pozwolić na zwiększenie dochodów bowiem podczas premierowego weekendu poza USA film zarobił 70 mln dolarów.

Źródło: Chicago Tribune/Boxofficemojo/imdb
Tamara Barriga

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry