„Teoria spiskowa” wokół Smoleńska trafi na ekrany

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA

Antoni Krauze chce nakręcić film o katastrofie w Smoleńsku z kwietnia 2010 roku. Choć roboczy tytuł to „Smoleńsk”, autor myśli o tym, by nazwać go „Teoria Spiskowa”. Krauze chce pokazać wydarzenia od wyboru Lecha Kaczyńskiego, który będzie głównym bohaterem filmu, na prezydenta, po jego śmierć w tragedii 4. kwietnia 2010.

stock.xchng

Autorowi „Smoleńska” zależy na tym, aby rzetelnie odzwierciedlić to, co działo się tuż przed katastrofą, gdyż według niego to tam trzeba szukać przyczyn tragedii. Krauze swoim stanowiskiem stanowczo obala teorię, że przyczyną wydarzeń był błąd pilota lub brak doświadczenia załogi. Chęć wyprodukowania tego filmu Krauze argumentuje również faktem, że według niego katastrofa w Polsce jest objęta cenzurą. Dziwi się na przykład, że do tej pory nie ma dokumentu na ten temat.

Nie jest to pierwsza produkcja w tej tematyce. Zeszłoroczne „Prosto z nieba” Piotra Matwejczyka zostało jednak tak mocno skrytykowane, że film nie jest uznawany jako dokument wydarzeń ze Smoleńska. „Smolenśk” będzie ostatnim filmem Krauzego przed odejściem na emeryturę. Zdjęcia do filmu ruszą w przyszłym roku.

Edyta Bryła

Źródło: Nasz Dziennik, wPolityce

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry