Bankomat nie działa, idz do sklepu po pieniądze

AKTUALNOŚCI, BANKI, BIZNES, GOSPODARKA, POLSKA

Jeśli potrzebujemy gotówki, a pobliżu nie ma bankomatu naszego banku lub pech chciał i bankomat jest uszkodzony, to warto poszukać sklepu. Jeśli przyjmuje on płatności kartami to jest szansa, że będziemy tam mogli skorzystać z usługi CashBack, czyli dokonać wypłaty gotówki. Z informacji zebranych przez Expandera wynika, że usługa jest bardzo tania. Często jest bezpłatna, a jeśli prowizja jest naliczana to zwykle nie przekracza 1 zł.

stock.xchng

W naszym kraju jest coraz więcej bankomatów. Jednak nadal zdarza się, że gdy potrzebujemy pieniędzy w gotówce, to musimy odbyć dłuższy spacer. Niejednokrotnie odległość do najbliższego bankomatu czy oddziału banku wynosi nawet kilka kilometrów. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie czy w którymś z pobliskich sklepów można płacić kartą.

Jeśli tak, to istnieje szansa, że będziemy tam mogli skorzystać z usługi o nazwie CashBack. Polega ona na tym, że płacąc za swoje zakupy kartą możemy poinformować sprzedawcę, że chcemy również wypłacić gotówkę. Teoretycznie wielkość zakupów może być dowolna. Można więc kupić np. gazetę za 1,5 zł i przy okazji wypłacić 100 zł.

Należy jednak dodać, że w praktyce nie zawsze jest to jednak tak proste. Część sklepów akceptuje płatność kartą jedynie w przypadku dokonania zakupów za określoną kwotę np. 20 zł. W takim przypadku dokonamy wypłaty tylko jeśli zrobimy większe zakupy. Dodatkowo nie wszystkie terminale płatnicze umożliwiają korzystanie z usługi CashBack. Jeśli sklep ma taką możliwość to obok naklejek informujących jakie typy kart są akceptowane zwykle jest też taka z napisem CashBack.

Należy pamiętać, że CashBack ma poważne ograniczenie. Przy pomocy tej usługi nie można wypłacać dużych kwot. Maksymalna kwota jaką można jednorazowo wypłacić to 200 zł. Jeśli potrzebujemy większej kwoty, to możemy dokonać kilku takich operacji. Za każdym razem będziemy jednak musieli coś kupić w sklepie.

Dużą zaletą jest natomiast bardzo niski koszt tej usługi. Opłata, jeśli jest pobierana, zwykle nie przekracza 1 zł. Jednak wiele banków w ogóle nie pobiera opłat za korzystanie z CashBank. Dla porównania prowizja za skorzystanie z bankomatu innego banku wynosi zwykle ok. 5 zł. Jeśli więc potrzebujemy niedużej kwoty gotówki, a w pobliżu znajduje się jedynie bankomat obcy, to warto rozejrzeć się za sklepem przyjmującym płatności kartami.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry