Chirurg z XVIII wieku wkrótce w produkcji „Knifeman”

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA, SERIALE TV, ŚWIAT

Coraz częściej na ekranach telewizorów pojawiają się tzw. seriale medyczne („Dr House”, „Dexter”, „Chirurdzy”), jeszcze częściej, rezygnując z kina artystycznego, produkcją telewizyjną zaczynają zajmować się uznani reżyserzy. Nie stał się wyjątkiem David Cronenberg – twórca „Muchy”, „Nagiego lunchu”, „Historii przemocy”, „Wschodnich obietnic” oraz „Niebezpiecznej metody”.


W tym roku reżyser szykuje swój nowy projekt – serial pod tytułem „Knifeman”. Jest to historia o Johnie Hunterze; oparta na książce Wendy Moore „The Knife Man: Blood, Body-snatching and the Birth of Modern Surgery”. Zapowiada się, że lekarz będzie jeszcze bardziej okropny, niż wszystkim znany Dr House.

W pewnym momencie stanie się po prostu brutalnym przestępcą. Hunter, człowiek zawsze przebywający w poszukiwaniu ludzkich zwłok, zacznie kupować martwe ciała z cmentarzu oraz kraść jeszcze świeże zwłoki w innych miejscach. A wcześniej… wcześniej był on najbardziej popularnym chirurgiem, który w czasie (XVIII wiek), gdy operacje charakteryzowały się brutalnością, strasznym bólem i często kończyły się śmiercią, odrzucał średniowieczną metodę opartą na greckiej nauce.

Po prostu tworzył swoje teorie, które wykorzystywał podczas przeprowadzanych przez niego operacjach. Spośród innych Hunter wyróżniał się także wiedzą na temat anatomii człowieka i też zainteresowaniem nauką. Głównym producentem serialu został sam David Cronenberg. To odpowiedzialne stanowisko rozdzielą razem z nim Rolin Jones, Sam Raim, Josh Donen i Robert Zotnowski. Scenariuszem pilota „Knifeman” zajmie się Rolin Jones.

Iryna Kukharuk

Źródło: Crave Online/hollywoodreporter/hatak.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry