Film o Wałęsie w trakcie kręcenia

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, POLSKA, ROZRYWKA

Andrzej Wajda robi film o Lechu Wałęsie. Zdanie to od razu może nasunąć szereg zdziwień i pytań typu: Dlaczego? Po co? Jak? Reżyser sam mówi, że będzie to najtrudniejszy film jaki dotychczas robił jak podaje Polskie Radio. Jakich efektów możemy się spodziewać i czy nasze obawy mogą być słuszne? Trudno stwierdzić, można zatem przyjrzeć się przygotowaniom do filmu.

sxc


Scenariuszem zajął się Janusz Głowacki. Jego założeniem było skupić się na fenomenie, jak to w przeciągu trzech dni zwyczajny człowiek stał się najbardziej rozpoznawaną postacią na świecie. Wiemy, że będą wąsy, będą dialogi, które idealnie pokazują znany wszystkim charakter i sposób mówienia byłego prezydenta. Czy coś jeszcze? Narodowy bohater, zwykły człowiek czy …?

Operatorem został Paweł Edelman, mianowany do Oskara za „Pianistę”. Zdjęcia ruszyły już w grudniu w Warszawie oraz od stycznia kręcono w Gdańsku. Dwugodzinny film ma wejść na ekrany kin w przyszłym roku na jesień. Będzie on na pewno wydarzeniem i już za rok można spodziewać się burzliwych dyskusji na jego temat. Pozostaje nam jedynie czekać na efekty tego przedsięwzięcia.

W rolę Lecha Wałęsy wcieli się Robert Więckiewicz zaś postać jego żonę Danutę zagra Agnieszka Grochowska.

A.Bujewicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry