Nowa lustrzanka Sony alfa 57 już od kwietnia dostępna w Polsce [video]

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Wśród bogatej oferty Sony można odnaleźć nowy aparat α57. Ten zaawansowany model opiera się na technologii półprzezroczystego lustra(,,Translucent Mirror Technology’’), umożliwia nagrywanie progresywnego obrazu Full HD w tempie do 50 pełnych klatek na sekundę (50p) i z kodowaniem AVCHD w wersji 2.0.

fot. sony


Lustrzanka posiada nowy tryb automatycznego komponowania portretów oraz pozwala na robienie zdjęć seryjnych z prędkością 12 kl./s, dzięki 16,1-megapikselowy przetwornikowi obrazu Exmor APS HD CMOS, pracującego pod kontrolą procesora Bionz. Z kolei odchylany, 3-calowy wyświetlacz Xtra Fine LCD o przekątnej 3 cali oraz nowy wizjer Tru-Finder o rozdzielczości 1440 tys. Punktów, który ukazuje 100% kadru, zapewniają kadrowanie zdjęć i filmów. Alfa 57 jako pierwszy na świecie ma funkcję automatycznego komponowania portretów, dzięki wykorzystaniu technologii rozpoznawania twarzy i reguły trójpodziału.

Model ten może wzbudzić duże zainteresowanie wśród wielbicieli lustrzanek, szczególnie modelu alfa 65. Za niezbyt wygórowaną cenę( ok. 3800zł) można kupić aparat, który ma wyszukany wygląd oraz ergonomię i tak jak w przypadku modeli klasy wyższej, nabywcy tego modelu mogą wykorzystywać dużą szybkość działania i twórcze możliwości przy wykonywaniu zdjęć i nagrywaniu filmów Full HD.

Sony alfa 57 będzie dostępny w Polsce już od kwietnia 2012r.

Aleksandra Kurzyńska

Dane: Sony Polska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry