Nowa wersja przeglądarki Firefox 11 już do pobrania

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, STRONY WWW

Mozilla udostępniła nową wersję przeglądarki Firefox 11, która cieszy się obecnie największą popularnością w Polsce. W nowej odsłonie znajdziemy niewielkie kosmetyczne zmiany, jak na przykład modyfikacja wyglądu kontrolek domyślnego odtwarzacza multimediów HTML5 czy obsługę nowych właściwości CSS3. Jednak główną atrakcję stanowi duża ilość nowych – lepszych rozwiązań.Najważniejszym aspektem jest wprowadzenie obsługi nowego, szybszego protokołu SPDY, który powoduje zwiększenie prędkość połączenia z serwerami stron internetowych.

Kolejną nowością, która zaoszczędzi czas użytkownikom nowej przeglądarki jest synchronizacja zainstalowanych dodatków przez Firefox Sync. Po zalogowaniu się do usługi na ,,pustej’’ przeglądarce, wszystkie wcześniej używane dodatki zostaną automatycznie pobrane, zainstalowane i skonfigurowane.

Nie można też nie wspomnieć o bardzo efektywnym narzędziu Tilt, które jest zintegrowane z przeglądarką. Służy ono do wizualizacji układu strony w trzech wymiarach. Tilt korzysta z WebGL, dlatego też, by go używać, konieczne jest, by zaopatrzyć się w kartę graficzną i sterowniki w odpowiedniej wersji (co najmniej 257.21 dla GeForce 10.6 lub nowsze dla Radeon). Ponadto Firefox 11 Jako pierwszy wspiera nowy format czcionek WOFF, który w przyszłości pojawi się w innych przeglądarkach.

Ważącą około 16 MB pełną wersję Firefoxa 11 można znaleźć na >Tutaj<

Aleksandra Kurzyńska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry