Czarny miesiąc dla Google?

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

W lutym Google znalazł się pod lupą specjalistów ds. bezpieczeństwa IT z dwóch powodów. Na początku miesiąca Kaspersky Lab wykrył falę infekcji przeprowadzonych pod przykrywką kodu Google Analytics. Osoby odwiedzające zhakowane strony przechodziły kilka przekierowań, aby następnie trafić na serwer przechowujący zestaw szkodliwych programów BlackHole Exploit Kit. Jeżeli doszło do pomyślnego uruchomienia tego pakietu, komputer użytkownika był infekowany szkodliwym oprogramowaniem.

Również w pierwszych dniach lutego wykryto dwie metody włamywania się do Google Wallet, systemu płatności elektronicznych, który pozwala użytkownikom na płacenie za towary i usługi przy użyciu telefonów działających pod kontrolą Androida z komunikacją bliskiego zasięgu (NFC).

Najpierw odkryto, że posiadając dostęp do telefonu na poziomie administratora, szkodliwy użytkownik nie potrzebowałby wiele czasu na złamanie czterocyfrowego kodu PIN dla aplikacji Google Wallet. Zaledwie dzień później wykryto lukę w samej aplikacji Google Wallet, która pozwalała uzyskać dostęp do konta na zgubionym lub skradzionym telefonie nawet bez konieczności włamywania się do systemu i posiadania uprawnień administratora. Druga luka została później załatana, jednak na początku marca nie pojawiły się żadne informacje dotyczące pierwszego problemu.

Źródło: Kaspersky

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry